top of page

MEMURUN GELECEĞİNE YAPILAN ZULÜM ARTIK DURMALI

              Maalesef ülkemizde kamu personeli artık gelecek planı yapamamakta geçimini sağlayamamaktadır. Hem Sendikal anlamda hem de ciddi maddi kayıplar yaşamakta özlük haklarını alamamaktadır. MEMURUN GELECEĞİNE YAPILAN BU ZULÜM ARTIK DURMALIDIR.


             Her gün benzin, doğalgaz, sıvı yağ, elektrik zamları ile uyanır olduk. Memurun artık yaşam standardı kalmamış yaşam savaşı ekmek davası başlamıştır. Tüketim Ürünlerine yapılan bu zamları karşılaması için maaşlarımıza yapılacak zam maalesef sefalet zammı olacaktır. Memurun alım gücü her ay bir önceki aydan daha kötü duruma gelmektedir. Pek çok memur, bankalardan çektiği kredilerle ve aldığı borçlarla hayatını sürdürmeye çalışmaktadır. 


              Memurların yaşadığı bu zor günleri atlaması ve geleceklerinin teminatı olan sefalet zammı değil gerçekten memurun hayatını idame ettirebileceği zam almaları için uğraşan bağımsız sendikaları susturma, yıldırma, çalışmalarını engelleme çabaları da boşunadır. Çünkü Siyaset bağımlısı 3 büyük sendika tarafından aylık 88 TL’ye memurun geleceğinin karatılmasına izin vermeyeceğiz. Memur Sendikacılığı, Memur Hakları 3 SİYASİ SENDİKADAN BÜYÜKTÜR… Onlar size aylık 88 TL vaat ederken bizler size geleceğinizi, gerçekten hakkımız olan zammı ve hakkımız olan özlük ve maddi haklarımızı sonuna kadar savunacağımızın masada memuru satmayacağımızın şeref sözünü veriyoruz. 


             Kamu personeli gibi  3 büyük sendika dışında kalan 195 sendika ve 8 konfederasyon da zor günler geçirmektedir. Biliyoruz ki bu günler geçecek hep birlikte bu zor günleri atlatacağız. Kamu Personelinin Geleceğine yapılan bu zulmü durduracağız. Ve Kamu Personeline ve Kamu Sendikacılığına yapılan bu sivil darbe tarihte kara leke olarak hep hatırlanacak ve burada imzası olanlar tarihe hesap verecek.


           Sabah basına yansıyan haberler ile “Sendika aidatının Binde 5'den Binde 10 veya 15 olarak değişimi söz konusu olduğu haberleri verilmiştir ki bu konunun masada olduğunu biliyoruz. Sadece sendikanın alacağı bir karar ile sendika aidatları Maaşın 30/1 ne kadar artırılabilir.  Hatta KESK bağlı Sendikaların Aidatı Binde 8’dir.  Peki Binde 20 olduğunda ne olacak, üyeden kesilen tutar 100 TL olacak 3 ayda 300 TL kesilecek ve 400 TL aidat alacak. Burada yine üyeye yansıyan bir şey olmayacağı gibi kazanan yetkili sendika kasası olacaktır. EYY 3 Büyük Sendika,  Sendikacılık Kasayı Doldurmak Değil!!! Sofrasına ateş düşen, evine ekmek götüremeyen Memurun haklarını almaktır. Bunu aklınıza koyun bu yaptıklarınızın vebali büyüktür. Hesabını veremezsiniz… 


        Üniversite İdari Personelinin Öncelikle Tayin Nakil Hakkı ile ilgili çalışmanın yıl bitmeden başlaması için çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. İnşallah bu konuda müjdeli haberi sizlere vereceğiz. Biz Üniversite İdari Personelinin varoluş mücadelesine 2015 yılında 16 kurucu başkan ile ceplerimizden verdiğimiz 100 TL ile başladık. Bugüne kadar da tüm gelirlerimizi üyelerimize aktarmak için elimizden geleni yaptık. Bugünde aynı azimle, aynı kararlılıkla, aynı mücadele enerjisi ile her ay cebimizden koyacağımız 100 TL ile mücadelemizi sürdürecek Üniversite İdari Personelini sahipsiz yalnız bırakmayacağız. 

ZULÜM.png
bottom of page