top of page

 

SENDİKAMIZ YÖNETİCİLERİNDEN YÖK ZİYARETİ

 

          Üniversite İdari Personel Sendikası ( ÜNİ-PER-SEN ) olarak Üniversite İdari Personelinin Özlük ve Mali Haklarına Kavuşması için var gücümüzle tüm kapıları çalmaya devam ediyoruz.

       Bu kapsamda, Tayin Nakil Çalışması ve Merkezi GYS ve UDS süreçlerini takip etmek ve bilgi almak amacıyla YÖK’E ziyaret gerçekleştirdik. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki artık Üniversite İdari Personeli sorunlarının çözülmesi gerektiği konusunda tüm yetkililerin hem fikir olduğu; sendikamızın bilgi ve tecrübeleri ile idari personelinin sorunlarını çözme iradesinde olan sendika olarak muhatap alındığımızı bilmenizi isteriz. Bu kapsamda Üniversite İdari Personelinin YÖK ile diyaloğunu artırarak devam ettireceğiz.

       Öncelikle Tayin Nakil Çalışması ile ilgili taleplerimizi tekrar YÖK’e yazılı olarak ilettik. Sonrasında YÖK Personel Dairesi Başkanlığında yaptığımız görüşmelerde tayin taleplerinin üniversiteler tarafından ulaştırıldığını şuan tasniflenerek raporlamanın yapılacağını ve hangi bölgelerden, hangi illerden, hangi kadrolardan taleplerin olduğunu vb analizlerle çalışmanın biraz daha ortaya çıkacağını asıl çalışmanın aslında şimdi başlanacağı belirtilmiştir.

       F
akat bu ilk adımın atılmasının bizler için çok değerli ve büyük bir başarı olduğunu iletmişlerdir. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı kendilerine ilettik gerekirse her hafta her gün YÖK’te olacağımızı çalışmaları yakından takip edeceğimizi ve her türlü iş birliğine hazır olduğumuzu ilettik.

      Diğer bir gündemimiz olan Merkezi GYS ve UDS için açıklamanın yakın zamanda yapılacağını ve Üniversitelerin katılımının yüksek olduğu bilgisi alınmıştır. Bu noktada da süreci yakından takip etmekteyiz.

         Sendikamız çalışmalarına çok daha güçlü şekilde devam edecektir. Sizlerin Sendikamıza vereceğiniz her destek bizlerin elini güçlendirecek sesimizin daha gür güçlü çıkmasını sağlayacaktır... %2 kararı çözülmüştür tüm sendikalı kamu personeli eşit alacaktır.

      Sendikamızda aidatlar diğer sendikalardan çok daha düşük seviyeye getirdik. Tüm üyelerimize aidatlarını geri iade etmek üzere hazırladığımız küçük hediyeleri üye olacak tüm arkadaşlarımıza ulaştırıyoruz.

   
   En önemlisi sizi siyasete, ideolojilere alet etmeden sadece ve sadece üyelerimizden aldığımız güçle, Üniversite Çalışanlarının İlk ve Tek Temsilcisi olarak haklarımızı savunacağız. Mücadelemiz büyük tüm çalışma arkadaşlarımızı desteğe bekliyoruz... Üyeliklerinizi sendikamıza taşıyınız.

bottom of page