top of page

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız

              Mecliste ulaşabildiğimiz tüm milletvekillerine (MHP , CHP, AK Parti ) sendikamızdan ve acil çözüm bekleyen konularımızı anlattık hepsi konuyla ilgililerdi teşekkür ederiz bizi kabul ettikleri için ama hiçbiri maalesef bu konulardan haberdar olmadıklarını Üniversite İdari Personellerinin bu kadar sıkıntılarının olduğunu ilk defa duyduklarını ilettiler. Evet bu bazı vekiller için manevra olabilir ama gerçeklik payının olduğu da aşikardır. Öğretmen Sendikalarının bizler için bir şey yapmadığını herkes bilmekte görmektedir. 110.000 Üniversite İdari Personel olduğunu ilettiğimizde sayımızın da az olmadığını ama sesimizi hiç duymadığını söylediler. Arkadaşlar sizlerden ricam daha aktif olmalıyız biz meclis ziyaretlerini sıklaştıracağız ama sizlerde sosyal medya konusunda lütfen duyarlı olun özellikle twitterda paylaşımlarımızı paylaşın.

            Üye olarak ta size ihtiyacımız var 110.000 İdari Personelin hepsinin Temsilcisi olmak için çıktık biz yola. Mayıs ayı olduğu için üye kavgasında olan sendikaların aralarına girerek bu çirkin üye alma oyunlarına girmek istemedik. 2 aydır üye yarışıyla bizler için  büyük bir performans gösterdiler hemde haklarımız hakkında hiç bir şey yapmadan. Bu sendikalara tepki için % 30 hiçbir sendikaya üye olmayanları çıkarırsak 76.765 kişiyi üye yaparak büyük başarı kazandılar gururlanıyorlar şimdi. Ama o ailesinde ayrı kalan bazı arkadaşların mesajlarında ki çaresizliği görünce vicdanınız rahat mı diye sormadan geçemiyorum.  Onları bırakın artık ONLAR YETKİLİ OLMAK için sizlerin yanında oldu üye yaptı alacağını aldı. Şimdi biz diyoruz ki ETKİLİ olabilmek için size ihtiyacımız var bizim yanımızda olun bizlere şans verin. Biz bu sorunların çözümü için herşeyi yapmaya hazırız ama sizlerde elimizi güçlendirin.  

Acil Çözüm Bekleyen maddelerimiz bunlardı; Sizlerde bizlere öneride bulunabilirsiniz.

  1. Nakil ve Tayin Hakkımız.

  2. Kurum içi Gelir Dağılımında yaşanan adaletsizlikler.

  3. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının uygulanmaması hülle atamalar.

  4. Akademik Personelden yapılan özellikle Genel Sekreter, Daire Başkanı  vb. görevlendirmeler.

  5. Lojman dağıtımında ki adaletsizlikler.

  6. 13/b/4 Maddesine dayanarak yapılan sürgünler.

  7. Yardımcı Hizmetler sınıfının 1 kereye mahsus  GİS ve THS sınıfına alınması.

  8. “7103 Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” için acil olarak belirsizliği ortadan kaldıracak ve herkesi kucaklayacak şekilde Yönetmeliğin Çıkarılması.

bottom of page