top of page

MEMURLAR’DA SÖZ VERİLEN SORUNLAR İÇİN MÜJDE BEKLİYOR...

 

 

 

 

     Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından emeklilere müjde verileceği haberini AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde paylaşmıştır. Çalışan memurlarda kamuda artık çözülmesi elzem olmuş 3600 Ek Gösterge, Üniversite Çalışanlarının Tayin Nakil Hakkı ve YHS’nin kaldırılması müjdesini bekliyor.  TBMM çıkarılacak torba yasa ile kamuda kangren olmuş bu sorunlar çözülmeli taleplerimiz karşılanmalıdır.

 

    3600 Ek Gösterge düzenlemesinde adalet terazisi bozulmuş, büyük bir çoğunluk 3600 Ek Göstergeye kavuşurken diğer memurlarımız kapsam dışı bırakılmıştır. Şefim, Memurum, Hizmetlim, sen bizim canımızsın, ciğerimizsin pandemi de olsun, afette olsa hep görevinin başında oldun. 2 milyonun üzerinde kamu çalışanlarına 3600 Ek Göstergeyi verdik ama sizlere 3600 Ek Göstergeyi veremiyoruz demek haksızlıktır. Seçim öncesi sözler unutulmamalı. Birinci dereceye inmiş olan tüm kamu çalışanlarının EK GÖSTERGE 3600 olarak revize edilmelidir.

 

     Türkiye'nin yeni 100 yılına girerken bu ülkede halen ailesinden ayrı, memleketinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan Üniversite İdari Personeli olmasını kabul etmiyoruz. Toplu Sözleşme Metninde yer alan Cumhurbaşkanı tarafından dile getirilen ancak çözülmeyen KANAYAN YARA TAYİN NAKİL hakkımız Torba yasaya eklenmelidir.

 

      1965 yılından bugüne kadar görevini her türlü zorluğa, zorbalığa ve meşakkate rağmen yerine getiren Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılması ve bu kadroda görev yapan kamu çalışanlarının ise eğitim durumlarına uygun kadrolara atanması hakkında verilen sözler tutulmalıdır. Kamuda YARDIMCI HİZMETLER SINIFI (YHS) kaldırılmalıdır.

 

     %2 Sendika rüşvetinden cesaret alan siyasi öğretmen sendikaları varmış. Üniversite İdari Personelinin mücadelesi bitti… Üniversite İdari Personeli bir araya gelemez... Öğretmen Sendikaları olarak biz akademisyenleri üye yapalım zaten onlar akademisyenin peşinden gelirler yöneticileri akademisyen kendi sendikalarına girmezler vb şeklinde çalışmalar yapıyorlarmış.

 

       Bizim güçlenmemizin işine gelmeyen kişiler kurumlar olduğunu çok iyi biliyoruz. Ama sizlere o fırsatı vermeyeceğiz. MÜCADELEMİZ HİÇ BİR ZAMAN BİTMEDİ BİTMEYECEK… Her zaman Üniversite İdari Personelinin sorunlarını haykırmaya çözüm aramaya devam edeceğiz. Haklarımız için en etkili etkinlikleri yapmaktan kendimizi alı koymayacağız.

 

       Zorlu süreci atlattık arkadaşlar %2 sendika rüşveti yakın zamanda gündemimizden kalkıyor. Şimdi mücadelemizi daha güçlü devam ettirmek üzere tekrar hızlandırıyoruz. Bugün YÖK’e randevu   talebimizi ilettik. Ankara Valiliğine gerekli izinler için yazımızı ilettik. Sosyal Medya etkinliklerimiz başlayacak. Milletvekilleri randevu talepleri oluşturuyoruz. Üniversite ziyaretlerimizi başlatıyoruz.

bottom of page