top of page

BANKA PROMOSYONU DAVASINDA HUKUK ZAFERİ

 

             Kurulduğumuz günden beri; haksızlıklara, adaletsizliklere, adam kayırmacılığa ve hukuk dışılığa karşı mücadele eden, üniversite idari personelinin hak ve çıkarlarını savunmayı ilke edinmiş sendikamız bugünde aynı kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir.

 

             Bu kapsamda,

 

             Banka ile Üniversite arasında yapılan Banka Promosyon Protokolünde iade ile ilgili madde olmamasına rağmen Nakil, Emeklilik vb durumlarla ayrılan personelden banka promosyonunun iadesini isteyen Üniversitelere mahkeme dur dedi.

 

            Üniversitelerde Yetkili Etkisiz sendikaların konuya hakim olmadan bilinçsiz imza attıkları protokoller maalesef  bir çok üniversitede üniversite çalışanlarını mağdur etmektedir. Komisyonlara katılmaya bu sendikaları ve üniversite yönetimlerini uyarmaya devam edeceğiz. Bunun yanında Emekli Promosyon artışları sonrası Üniversitelerde yapılan Anlaşmalarda tekrar güncelleme yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu konuda da çalışmayı başlatıyoruz ve Üniversitelerde yapılan banka promosyon anlaşmalarının tekrar güncellemesi için mücadele edeceğiz.

 

        Üniversite Çalışanlarının sorunlarının çözümü bizleri siyasete alet etmeye çalışan siyasi öğretmen sendikaları ile 20 yıldır olmadı, bundan sonrada olmayacak emin olun. O yüzden hep birlikte mücadele etmek bir araya gelmek durumundayız. Sendikamız 8 yıllık süreçte kurduğu sağlam alt yapısı, tecrübesi ve bugüne kadar verdiği mücadelesiyle artık sorunların çözümü aşamasına getirmiş. Çözüm adımlarının atılmasını sağlamıştır. Şimdi ÜNİPERSEN zamanı diyoruz. Üyeliklerinizi Sendikamıza taşıyınız…

 

          Bizi takipte kalın…

(2)_Bolge_Idare_Mahkemesi_Kararlari-2.png
bottom of page