top of page

       ÜNİVERSİTE İDARİ PERSONELİNİN SESİNİ ARTIK DUYUN…

 

      Kurulduğumuz günden itibaren Tayin- Nakil hakkının tüm haklardan öte insanca yaşama hakkı olduğunu, Anayasal bir hak olduğunu ve bu haktan yıllardır ailesinden memleketinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan Üniversite İdari Personeline acil olarak sağlanması için var gücümüzle çalışıyoruz.  Nice ayrı acı yaşam tecrübelerinin tarafımıza aktarıldığını çok fazla arkadaşımızın mağdur olduğunu yüzlerce kere gündeme getirdik.

 

       Maalesef son acı tecrübede Basına memurlar.net’e yansımıştır. Kısaca anlatmak gerekirse Engelli memurumuz; Abant İzzet Baysal Üniversitesine E-KPSS ile yerleşmiş; 2016 yılından bu yana Genel İdare Hizmetler sınıfında görev yapmaktadır. İlgili, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Engelli Sağlık Kurulu Raporuna göre işitme kaybı (sağ ve sol kulak) ve kronik pankreas teşhisi ile % 41 özür oranına sahiptir. Engelli mazereti nedeniyle Konya ilinde bulunan ailesinin yanına gidebilmek için tayininin Konya Selçuk Üniversitesine yapılmasını talep etmiştir. Konya Üniversitesi kontenjan dolu olduğu için talebi kabul etmemiştir. Bunun üzerine Kamu Denetçiliği Kurumuna Yapılan Başvuruda RED edilmiştir. Ve kişi Engelli olarak ailesinden ayrı kaderine terk edilmiştir.

 

      Maalesef Vicdanlar yaralı söyleyecek sözümüz kalmadı. Engelli bir personelin bile ailesinin yanına gidememesi ayıptır, günahtır, vicdanların kara lekesidir. Yıl 2020 olmasına rağmen Daha kaç aileyi ayrı bırakacaksınız daha ne kadar bu yaşananlara sessiz kalacaksınız. Şu saatte aldığımız şu haber ile mutlu musun YÖK yazacağın 3 maddelik bir yönetmelik bu kadar zor muydu? Cumhurbaşkanına artık sesimizi duyurmalıyız.

 

     ÜZGÜNÜZ, KIZGINIZ Üniversiteler maalesef her geçen gün kötüye gitmekte çok yakın bir tarihte acil basın açıklaması ve bir eylem kararı almalıyız. Ama bunu sadece 450 kişiyle yapamayız. Herkesin artık elini taşın altına koyması gerekli. Bugüne kadar savunulmayan haklarımız yüzünden mağduriyetler artık katlanılacak gibi değildir. Bir kaç haftadır sabretmeye çalışıyoruz ülke durumundan dolayı ama bıcak kemiğe dayandı. Bir çok üniversitede rektör keyfiyetleri son günlerde iyice artmaya başladı. Tayin Nakil Hakkı zaten kanayan yaramızdı şimdi yeni sorunlarlada baş başadır üniversite İdari Personeli  KURUM DIŞI YÖNETİCİ ATAMALARIDIR. Yıllarca tayin hakkı vermediğin insanlara birde yükselme şansı vermemek nasıl bir yöneticiliktir.

 

Çalışma arkadaşlarımız, büyüklerimiz artık bir şeyler yapma zamanı gelmiştir. Gelin Sendika bir araç hep birlikte bu haksızlıklara, hak gasplarına, vicdansızlıklara son verelim. Bize destek verin bu sendika üniversite İdari Personelinin son şansıdır. Biz Hazırız Yanımızda olun yeter...

bottom of page