top of page

ÜNİ-PER-SEN'den YÖK'e ​Ziyaret

            Üniversite İdari Personel Sendikası olarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK)'e ziyarette bulunduk.

Öncelikle kanayan yaramız olan Tayin, Nakil Hakkımız için kısa sürede 550 adet change.org.tr adresinden topladığımız ve 500 adette ıslak imzalı 1.050 adet dilekçemizi Başkanlığa sunduk.

       YÖK Personel Daire Başkanlığında yaptığımız görüşmelerde Tayin, Nakil hakkı ile ilgili olarak çalışmanın başlatıldığı yakın zamanda çalışmanın sonuçlandırılacağı ve ilk etapta Tayin Nakil hakkı ile ilgili olarak "Üniversitelerde görev yapmakta olan Üniversite İdari Personelinin diğer yükseköğretim kurumlarına naklen geçişlerinin atama izni sayısından kullanılmaması" düzenlemesi yapılacaktır.

        Bu karar ile Rektörlerin muvafakat vermemelerin baş nedeni olan atama izni bahanesine son verilecektir. Bu şekilde ilk etapta yaklaşık % 50 % 60 sıkıntı yaşayan arkadaşların sorunlarına çare bulunacağını düşünüyoruz. Sonraki aşama için sendikamız aldığı bilgiler ile detaylı bir yönetmelik çalışmasına başlayacaktır. YÖK'e hemde Cumhurbaşkanılığına çalışma sunulacaktır.

    Sendikamız tüm samimiyetiyle, gücüyle Üniversite İdari Personelinin İlk,tek ve gerçek temsilcisi olarak çalışmalarına hızlı ve güçlü şekilde devam etmektedir. Söz verdiğimiz her şeyi tek tek gerçekleştireceğiz evelallah bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Sizlerden tek isteğimiz bizlere desteğinizdir.

   Sendikamıza toplu katılımlar devam ediyor. Muş Alparslan Üniversitesinden Trakya Üniversitesinden arkadaşlarımız desteklerini bizlere sundular kendilerine teşekkür ederiz.

     Tabi bazı öğretmen sendikaları bu katılımlara çıldırmaya devam ediyor. Neden çıldırıyorsunuz anlamadık. Yıllardır Üniversite İdari Personelini görmezden gelen sizler değil miydiniz. En temel doğal hak olan Tayin Nakil hakkına dahi sahip çıkmayanlar sizler değil miydiniz? Üniversiteler de verilen hiç bir tazminattan faydalanamayan kamu da en düşük ücreti alan meslek grubunun oluşmasına neden olan sizler değil miydiniz?

     Çok yakın bir örnek verelim. Bir öğretmen sendikası bizden çok önce büyük reklamlar ile üniversite idari personelinin tayin nakil hakkı için dilekçe kampanyası başlattığını duyurmuştu bekledik ne kadar samimiler diye 4 aydır ne bir hareket var ne bir açıklama gördük ki üyelerin ağzına bal çalmaktan başka bir şey olmadığı anlaşılıyor. Bir atasözümüz var "El elin eşeğinin türkü söyleyerek arar diye" Neyse bize bizden başkası bizim sendikamızdan başkası anlayamaz çözüm üretemez. o yüzden her zaman söylediğimiz gibi iş başa düştü ve kendi imza kampanyamızı düzenledik Sağolsun sendikamız üyesi, üyesi olmayan tüm arkadaşlarımız destek verdi ve dilekçelerimizi YÖK'e sunduk.

     Gelin arkadaşlar birlikte olursak çözemeyeceğimiz hiç bir sorun yok. Üni-Per-Sen olarak gücümüzü sadece üyelerimizden almaktayız. Hamasi nutuklar siyasi rantlarla üye avcılığı yapmıyoruz. Yanlışı gördüğümüz zaman üye kaybeder miyim diye düşünüp kıvırmalı siyaset yapmıyoruz. Haksızlıklara karşı yönetimden yana değil haklıdan yana tavır koyuyoruz...

        Kendi Sendikana, kendi ailene, kendi arkadaşlarına destek ver senin yanın bizim yanımız... Gücümüze Güç Kat...

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası
#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi
#ÜniversiteİdariPersonelineTayinNakilHakkı

bottom of page