top of page

TBMM KAPANMADAN HAKKIMIZ OLANIN TORBA YASAYA EKLENMESİNİ İSTİYORUZ...

       Kamu çalışanları olarak hükümetimizden adım bekliyoruz... TBMM kapanmadan önce çıkarılacak son torba yasa ile Hakkımız olan taleplerimiz karşılanmalıdır.

        Bildiğiniz gibi en düşük emekli maaşı 2000 TL’lik artışla 5.500 TL’den 7.500 TL’ye çıkarıldı. Hayırlı olsun. Fakat bugüne kadar kamu personeli ile ilgili her hangi bir adım atılmamıştır. Kamu Personeli zor durumdadır, kamu personeli artık geçinememektedir hakkımız olan SEYYANEN ZAM 7.500 TL’nin TBMM’den geçirilmesi zorunluluktur yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında bunalan memurlarımıza bir nebze de olsa nefes almalıdır.

         Türkiye'nin yeni 100 yılına girerken bu ülkede halen ailesinden ayrı, memleketinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan Üniversite İdari Personeli olmasını kabul etmiyoruz. Toplu Sözleşme Metninde yer alan Cumhurbaşkanı tarafından dile getirilen ancak çözülmeyen KANAYAN YARA TAYİN NAKİL hakkımız TBMM kapanmadan çözülmelidir.

    Devletimiz, yılda iki kez işçi ve memur emeklisine Bayram İkramiyesi ödemektedir. Kamuda bu haktan mahrum kalan ise yalnızca görevi başındaki memurlarımızdır. 12 milyon emeklimize bayram ikramiyesi ödeme gücü olan devletimiz 3,5 milyon kamu çalışanına bu ikramiyeyi vermekten imtina etmektedir. Bu durumu tasarruf tedbirleri ile  açıklamak mümkün değildir. Bu nedenle Hakkımız olan BAYRAM İKRAMİYESİ kamu personeline ödenmelidir…

      3600 Ek Gösterge Düzenlemesinde Adalet Terazisi Bozulmuş, Büyük Bir Çoğunluk 3600 Ek Göstergeye Kavuşurken Diğer Memurlarımız Kapsam Dışı Bırakılmıştır. Şefim, Memurum, Hizmetlim. Sen Bizim Canımızsın, Ciğerimizsin Pandemi de Olsun, Afette Olsa Hep Görevinin Başında Oldun. 2 Milyonun Üzerinde Kamu Çalışanlarına 3600 Ek Göstergeyi Verdik Ama Sizlere 3600 Ek Göstergeyi Veremiyoruz demek haksızlıktır… Özellikle birinci dereceye inmiş olan tüm kamu çalışanlarının EK GÖSTERGE 3600 olarak revize edilmelidir.

     1965 yılından bugüne kadar görevini her türlü zorluğa, zorbalığa ve meşakkate rağmen yerine getiren Yardımcı Hizmetler Sınıfının kaldırılması ve bu kadroda görev yapan kamu çalışanlarının ise eğitim durumlarına uygun kadrolara atanması hakkında verilen sözler tutulmalıdır. Kamuda YARDIMCI HİZMETLER SINIFI (YHS) kaldırılmalıdır.

HABER.png
bottom of page