top of page

        Dün Memurlar.net'te yayınlanan haber ile Üniversitelerin neresinden tutsak elimizde kalıyor misali bir durum söz konusudur.

       Balıkesir Üniversitesinde Şef kadrosunda görev yapan bir memur İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yüksekokul Sekreteri görevine naklen atandıktan kısa bir süre sonra tekrar eski kurumuna Şube Müdürü olarak sınavsız atanmıştır. Böylelikle, Balıkesir Üniversitesi memurunu başka bir kurumda üst kadroya taşıyıp kendisine Şube Müdürü olarak sınavsız atayabilmiştir.

   2015 Yılından beri Tayin Nakil Hakkı konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Anlatıyoruz, yazıyoruz, görüşüyoruz vb O kadar mağdur arkadaşımız var ki ailesinden ayrı, evinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan 18 kere kurum bulup 18 kere Üniversitesi tarafından tayine izin verilmeyen arkadaşları tanıyoruz. Görevde Yükselme Sınavında 100 tam puan alıp adaletsiz yapılan Sözlü de elenen yüzlerce arkadaşımız var.

    Ama bir kişi için 2 Üniversite Seferber olmuş Tayin nedir Unvan nedir hem tayinde yaparız unvanda veririz diyerek işi çözmüşler. Bu arkadaşımızı tanımak isteriz. Acaba biz Cumhurbaşkanımıza, Milletvekillerimize, YÖK Yöneticilerine gitmek yerine kendilerine mi müracaat etsek!!!

Kızgınız, Üzgünüz, Şaşkınız,

      Ama bu devran böyle gitmeyecek. Yapmamız gereken çok iş var. 2015 yılında çıktığımız bu zorlu meşakkatli yolda hız kesmeden hızımızı daha da artırarak yolumuza devam ediyoruz. Bu yola çıktığımızda maalesef hiçbir örnek sendika yoktu önümüzde tüm Öğretmen sendikaları sanki iş birliği içerisinde Üniversite İdari Personeli bu ülkede yok anlayışı içerisindeydiler. Biz bu yola bu öğretmen sendikalarını taklit ederek çıkmadık. Biz tırnaklarımızla gece gündüz çalışarak söylemler üreterek sorunları tek tek tespit ederek çözüm önerileri sunarak Üniversite İdari Personelinin hayatlarına dokunarak sizlerin teveccühünüzü, dualarınızı kazandık.

      Haksızlık babamızdan gelse dahi karşıyız ilkesine sahibiz. Haklı olan her kim ise aynı mantıkla yanındayız.

     Bu yolda doğru olanlarla yolumuza devam ettik/ediyoruz. Tüm takım edavatlarımız hazır her türlü zorlukla savaşacak ruh ve azme sahibiz. Kimseden korkumuz, kimseye eyvallahımız yok. Kimsenin ne payandası ne de dolgusu olduk. Hiç bir ideolojinin gölgesine sığınmadık, hiçbir siyasi partinin bataklığına saplanmadık, asla saplanmayacağız.

       Değerlerimizden asla taviz vermedik. Hep en zor zamanlar için hazırlandık. İrade sahibi, küçük çıkarlar peşine düşmeyen, korku hastalığına kapılmayan koca yürekli üyelerimizle yolumuzda güçlenerek koyduğumuz hedefe doğru ilerliyoruz. Kimse endişeye düşmesin, kimse umutsuzluğa kapılmasın istiyoruz. Evet yaşananlar üzücü ama bu devran böyle gitmeyecek biz gerekirse her gün yazacağız. Her gün bunları Birilerine anlatmaya çalışacağız. Her gün dilekçe yazacağız, her gün eylem yapacağız. Yeter ki siz yanımızda olun. Bizim Samimiyetimize inanın güvenin, çabalarımızı destekleyin, etkinliklerimizi destekleyin.

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası
#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

bottom of page