top of page

TASARRUF ADI ALTINDA MEMUR HAKLARINA DOKUNMAYIN… SERVİSLER KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR…

 

 

 

         Ülkemizde yaşanan yüksek enflasyon, fahiş fiyat uygulamaları, döviz kurları ve altın fiyatlarındaki artışlar ve bütçe açıkları gibi ekonomik sorunlar nedeniyle, basında ve kamuoyunda sıkça "KAMUDA TASARRUF" açıklamaları yer almış, en son kamudaki servis araçlarının kaldırılmasına yönelik çalışma yapılacağı açıklanmıştır.

 

        Öncelikle belirtmek isteriz ki, kamudaki lüks, israf ve savurganlığın önlenmesi elzemdir. Fakat tasarruf adı altında kamu hizmetlerini yürüten ve yoksulluk sınırının yarısına yakın ortalama bir ücretle geçinmek için adeta kıvranan memurların mali ve sosyal haklarına dokunulması asla kabul edilemez.

 

      Mevcut durumda dahi emeğin ve alın terinin karşılığı tam anlamıyla verilmezken bir de azaltılması tasarruf değil kamunun insan kaynağını yok etmek anlamına gelir. Bunun yanında İnsan sağlığı, çalışma performansı, motivasyon v.b. onlarca sebeplerden doğacak İş Güvenliği ve Sağlığı sorunlarıyla karşı karşıya kalacağız.

   Hele ki kamuda en düşük ücreti alan, üniversitelerde verilen hiçbir tazminattan faydalanmayan, Üniversitelerde en çok lojmana ihtiyacı olmasına rağmen %10 kontenjan ayrılan  Üniversite Çalışanlarının tek varlığı olan servis hizmetinin de kaldırılması demek artık üniversite çalışanlarının hiçbir değeri yok demektir.

     KAMUDA TASARRUFUN ÇÖZÜMÜ; MADDİ İMKANLARI KISITLI OLAN VE SERVİSLERİ EN ÇOK KULLANAN İDARİ PERSONELİN SIRTINA YÜKLENMEMELİ…

         Dokunulacak o kadar çok konu varken tasarruf adı altında ekmeğimize ve servisimize dokunmayın. Aksine, hizmet kalitesini artırabilmek için insan kaynağını daha güçlü kılacak mali ve sosyal haklar ile çalışma koşullarında iyileştirme sağlayın.

 

          Bu konuda gerekli çalışmalarımızı Maliye Bakanlığına sunduk. Süreci yakından takip edecek Servis Hakkımızın Kırmızı Çizgimiz olduğunu Dile Getireceğiz.

bottom of page