top of page

                Yazılı sınavlara başvurmak isteyen mensuplarımızın, 16 Nisan 2018 – 30 Nisan 2018 tarihleri arasında dilekçelerini Aşağıda bulunan formlar ile doldurarak kapalı zarfa yerleştirerek Evrak ve Arşiv Müdürlüğünde zarfa numara almaları ve Personel Daire Başkanlığı İdari Özlük Müdürlüğüne elden teslim etmeleri gerekmektedir. Üniversite İdari Personel Sendikası bu süreci yakından takip edecek elinden geldiği tüm desteği size sunacaktır.

GYS DİLEKÇE ÖRNEĞİ

ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ

HAZIRLANACAK KAPALI ZARF ÖRNEĞİ

ODTÜ için daha detaylı bilgiler için tıklayınız...

 

YÖK, GÖREVDE YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI DUYURUSUNU YAYIMLADI

   

        YÖK aşağıda belirttiğimiz yazı ile beklediğimiz Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği ile ilgili merkezi sınav talebinde bulunan  üniversiteleri ve kadroları açıklamıştır. Kendilerine bu konuda teşekkür ediyoruz. Fakat bu sınav talebi için Türkiye genelindeki 112 devlet üniversitesinden sadece 26 tanesi talepte bulunmuştur bu bizlere buruk bir sevinç yaşatmıştır. En fazla üyeye ve sahip olduğumuz ODTÜ'nün de bu sene merkezi görevde yükselme sınavına dahil olması konusunda çalışmalarımızın sonuç vermesi bizi sevindirmiş bu konuda ODTÜ Yönetimine teşekkür ediyoruz.

 

              Fakat Kadro genişlikleri konusunda sizlerden gelen talepleri ve sıkıntıları da aktaracağız. Herkesin bitirdiği öğrenimle ilgili işlerde çalışması gerektiğini düşünüyoruz bu şekilde kuruma maksimum değer katmış olacağız. Mühendislik bitiren arkadaşım yıllarca düz memur olarak çalışmamalıdır. Okuduğu bilgi sahibi olduğu alanda istihdam edilip faydalanılmalıdır.

 

         Tüm zorluklara rağmen aslında bir araya geldikten sonra sorunlarımızın gündeme geleceğini ve bazı şeylerin düzeleceğine inancımız tam. Son günlerde yaptığımız çalışmalarla ve bizlere verdiğiniz destekle 1 ay gibi bir süreçte ciddi farkındalık yarattık herkese teşekkür ediyoruz üye olarakta desteklerinizi bekliyoruz.

SINAV BAŞVURU TAKVİMİ 

MERKEZİ SINAV KURULU KARARI İÇİN TIKLAYINIZ...

MERKEZİ YAZILI SINAV KONULARI TIKLAYINIZ...

TALEPTE BULUNAN ÜNİVERSİTELER VE KADRO DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

         Sendikamızın kurulduğu günden itibaren en öncelikli olarak çözmeye çalıştığı kanayan yaramız olan tayin ve nakil mağduriyetleri ve görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının hakkaniyetli bir şekilde periyodik olarak her yıl yapılması konuları öncelikli olmuş bu konuları çözmek adına imza kampanyaları düzenlemiş her platformda gündeme getirilmiş ve getirmeye de devam edeceğiz.

                Fakat bazı konuların daha net olması konusunda talebimizi bugün tekrar yeniliyoruz.

 

  • “Kurumlar yazılı sınavın merkezi olarak yaptırılması için her yılın şubat ayı sonuna kadar görevde yükselme suretiyle atama yapacakları boş kadrolara ilişkin belgelere de yer verecek şekilde başkanlığa talepte bulunabilir”  bulunabilir şeklinde bir madde ile bu insiyatif üniversitelerin keyfiyetine bırakılmamalıdır.

  • Üniversitelere tahsis edilen kadro sayısının ve çeşitliliğinin çok az olması bizlere 657 sayılı kanunun kariyer ve liyakat olanaklarını sunamamaktadır diğer kurumlarda olduğu gibi uzmanlık kadrolarının üniversitelere tahsisi.

  • Şef üzerindeki kadrolarla ilgili hiçbir sınav vb yapılmadan hülle yoluyla yapılan atamalara son verilmesi (Şube müdürlüğü, Fakülte Sekreterliği, Daire Başkanlığı vb  ) bu kadrolarında sınavlarının hakkaniyetli şekilde yapılmasının sağlanması.

  • Mülakat sisteminin getirilmesiyle çok yoğun bir şekilde kaygı duyduğumuzu belirtmek isteriz.  Bu durumu kullanmaya çalışan yöneticilerin ortaya çıkacağı torpil vb durumların ön plana çıkacağı bir sistem oluşacaktır. Bu yüzden gerçekten hakkaniyetli bir sistem oluşturmak adına DPB ve YÖK ile ortak görüşme talebinde bulunacağız.

bottom of page