top of page

%2 SENDİKA KARARI AÇIKLANIYOR

 

Anayasa Mahkemesi 28 Aralık 2023 günü açıklanması beklenen kararı, 18 Ocak 2024 tarihine erteleyerek Sendikal tekelleşmeye onay veren, sendikal teşkilatlanmayı engelleyen, yeni sendikaların kurulmasının önüne set çeken %2 Sendikal barajı ile ilgili kararını açıklayacaktır.

Anayasa Mahkemesine olan inancımız tamdır. İnşallah olumlu karar sonrası bütün sendikalı çalışma arkadaşlarımız sendika fark etmeksizin sendika toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanacaktır.

Toplu Sözleşmede anayasaya ve yasalara aykırı biçimde alınan bu karara ses çıkarmayanlar, ellerini ovuşturanlar, bunu bir baraj olarak görüp destek verenler tarihin sayfalarında sarı sendikal mücadelenin aktörleri olarak anılacaktır.

Buradan bütün çalışanlara seslenmek istiyorum. Gün haklarımıza sahip çıkma günüdür. Bizleri masada görmeyenlere, sendikal tekelleşmeye çanak tutmak isteyenlere ders verme günüdür. Siyasetin gölgesinde yapılan sendikacılığın çalışanlara reva gördüğü muameleye karşı durma günüdür. Ne yaparlarsa yapsınlar kendilerinden istifa edilmeyeceğine olan inançlarını bitirme günüdür.

Bizlere İnanın Güvenin... Biz daha yeni başlıyoruz.

bottom of page