top of page

ÜYEMİZİN DAVASINDA HUKUK ZAFERİ

 


        Kurulduğumuz günden beri; haksızlıklara, adaletsizliklere, kayırmacılığa ve hukuk dışılığa karşı mücadele eden, üniversite idari personelinin hak ve çıkarlarını savunmayı ilke edinmiş sendikamız bugünde aynı kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. 


      Hep birlikte aile olarak mücadele verdiğimiz bu yolda, sizlere söz veriyoruz sendikamızın hiçbir yöneticisi hiçbir üyesi bu yolda yalnız yürümeyecek, her daim yanınızda olmaya devam edeceğiz. Yöneticilerimize üyelerimize yapılan bir haksızlık varsa biz sonuna kadar mücadelemizi sürdürerek diyalog yoluyla çözemediğimiz sorunlarımızı dava yoluna götürmekten çekinmedik çekinmeyeceğiz. 


    Bu kapsamda, üyemize haksız yere verilen Kınama Cezasının iptali için açtığımız davada mahkeme bir kez daha keyfi uygulamaya dur demiştir. Artık Üniversite yöneticileri keyfi davalar ile çalışanların motivasyonunu düşürmemeli, açılan davalar ile Devletimizin Mahkemelerini, avukatlarını meşgul edip, devletin bütçesi bu davalarda heder edilmemelidir.


     Birçok çalışma arkadaşımızın davaları devam ediyor… 13/b4 görevlendirmeleri, hülle atamalar, GYS haksızlıkları, lojman adaletsizlikleri ve sendikamızın açtığı Kuruluş Geliştirme Ödeneği ve Yükseköğretim Tazminatı davalarımız devam ediyor. İnşallah hepsinden güzel haberler alacağız. Sendikamız her alanda mücadelesini sürdürmektedir. 


     Değerli arkadaşlarımız Sendikanıza haklarınıza sahip çıkın, günü bile kurtarmayacak %2 sendika rüşvetine aldanıp geleceğimizi karartacak algılara inanmayın, inançlarınızdan, inandıklarınızdan, davanızdan, haklarınızdan vazgeçmeyin. Bugün sendikamıza sahip çıkmazsak  yarın alana inecek, mücadele edecek, dayanışma gösterecek kimseyi yanımızda bulamayacağız.  bunu iyi bilin. Anayasa Mahkemesinde  davamız görüşülmeyi beklemektedir.   Size söz veriyoruz biz bu işi de çözeceğiz.  
 

bottom of page