top of page

Banka Promosyon Sürecinde, Sendikalar Tarafından Masadan Kalktım, Masaya Oturdum, İmza Attım, İmza Atmadımla Bu Süreç Yönetilemez

      ODTÜ'de süreci takip ettiğimiz  Banka Promosyonu sürecinde maalesef Yetkili Sendika tüm uyarılarımıza rağmen imza attıkları taleplerimizin dikkate alınmadığı şartnameyle girilen ihale hayal kırıklığı yaratmıştı. Genel Sekreterliğimizin de belirtiği gibi Sendikamız ve tüm sendika ve çalışma arkadaşlarımızın itirazı ile bu kabul edilemez Banka Promosyon İhalesi iptal edilmiştir.

       Sendikamız bu süreci olumlu bulmaktadır. Ama masada olan yetkili sendikaların artık masaya oturdum, masadan kalktım, imza attım, imza atmadımla bu süreç yönetilemez. Promosyonun yükseltilmesi için çalışmalar yapılmalıdır.

       Acil olarak;

1-) Şartname değiştirilerek nakit akışı olması gereken tutara getirilmeli ve 2023 yılında gerçekleşen tutarın en az 2024 için %60 artırılmalıdır.

2-) Taban tutar en az 2022-2023 yılında yapılan en yüksek promosyon tutarı kadar belirlenmelidir. Artış miktarları 50 TL gibi komik bir rakam olmamalıdır.

3) İş bankası ve diğer kampüs içerisinde ki bankaların etkin katılımı sağlanmalı burada çalışanın yanında olmayan bankalara kira vb. tüm ayrımcılıklarının kaldırılacağı belirtilmelidir.

4) Yine geçen sene sendikamızın yoğun talepleri ile tüm sendikalar bir araya gelerek zorlu bir mücadele ile promosyon güncellemesini sağlamışken bu mücadeleyi unutmamalı enflasyon için bir madde şartnameye konulmalıdır.

          Ve talebimiz 2024 yılı maaşı üzerinden her yıl için en az bir maaş tutarında promosyonun alınmasıdır.

     Promosyon görüşmeleri yapan ve yapacak tüm üniversitelere bankalara çağrımızdır. Daha 6 ay önce 40.000 TL rakamları verilmişken bugün 60.000 TL rakamlarının konuşulması gereklidir. Bunun dışında ki teklifleri kabul etmeyeceğimizi tekrar kamuoyuna duyuruyoruz.

BankaPromosyonihaleKomisyonKarari-1.png
bottom of page