top of page

       MESAİMİZİ YÖK ÖNÜNDE SÜRDÜRME KARARI ALDIK

 

 

        Bildiğiniz gibi Sendikamızın çalışmaları ve oluşturduğu kamuoyu ile Tayin Nakil Hakkımızın önce Toplu Sözleşme Maddeleri içerisinde yer almasını ve YÖK tarafından bu konuda  bir adım atılmasını sağladık.

 

         Bu sürecin uzamaması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Üniversitelerin kapanmasına 2 aylık bir süreç var. Bu sistemin uygulanması noktasında en uygun tarih bu tarihtir. Nisan ayında takvim açıklanmalı talepler Mayıs ayında toplanmalı ve okulların kapanmasıyla birlikte yerleştirmeler yapılmalıdır. Bu hassasiyet ve talebimizi yine YÖK’e yazılı olarak ilettik.

 

         Tüm bu taleplerimize ve en net bilgileri almak için YÖK Başkanımızdan oluşturduğumuz randevu taleplerimize kayıtsız kalan YÖK taleplerimize cevap verene kadar, Mesaimizi YÖK önünde tamamlayacağız.

 

       Pazartesi günü ilk mesaiye YÖK önünde başlayarak orada mesaimizi tamamladık. Perşembe, Cuma ve MECLİS ve Üniversite Ziyaretleri dışında sonuç alana kadar Yönetim Kurulu olarak YÖK önünde mesaide olacağız.

 

      Her gün 11:30’da Youtube üzerinden Canlı Yayınlar açılacak, her gün belirlediğimiz bir tag üzerinden TWİTTER etkinliği yapılacak, Milletvekillerimiz, Basın, Diğer Sendika Yöneticileri ve Çalışma Arkadaşlarımız davet edilerek taleplerimiz, sorunlarımız kendilerine anlatılacak YÖK’e sesimizi duyuracak ve taleplerimize cevap alana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Gerekli tüm paylaşımlar Sendikamız Web Sayfası ve Sosyal Medya hesaplarından duyurulacaktır. Bu süreçte tüm etkinliklerimize desteklerinizi bekliyoruz.

 

ACİL TALEPLERİMİZ

 

Talep 1 : TAYİN NAKİL HAKKIMIZ

Talep 2 : YÜKSEKÖĞRETİM TAZMİNATI

Talep 3 : 2024 GYS TAKVİMİNİN AÇIKLANMASI

Talep 4 : ÜNİVERSİTELERDE HÜLLE ATAMALARIN DURDURULMASI

 

       Değerli çalışma arkadaşlarımız; Tayin Nakil Hakkı, Merkezi GYS/UDS  için ilk adımların atılmasını sağladık. Bu adımları sonuca ulaştırmak için şimdi çok daha güçlü mücadele etmeliyiz. Bu mücadelemizin başarılı olması içinde elimizin güçlü olması ve birlik olmamız gerekli bu kapsamda tüm çalışma arkadaşlarımızdan sendikamız çalışmalarına destek olmalarını öğretmen sendikalarında üye olan üniversite çalışanlarının sendikamıza üyeliklerini taşımalarını rica ediyoruz. 

 

      Üniversite Çalışanlarının sorunlarını bilmeyen, çözümü adına hiç bir çalışma yapmayan bizleri siyasete alet etmeye çalışan siyasi öğretmen sendikalarından 20 yıldır hiç bir çalışma görmedik bundan sonrada göremeyeceğiz emin olun. Artık sizin bir aileniz sendikanız var. Sendikamız güçlü ve büyük bir aile olmuştur.  Her alanda mücadelemizi güçlü şekilde sürdüreceğiz.

Kırmızı ve Beyaz Modern 23 Nisan Çocuk Bayramı Instagram Gönderisi (1).png
bottom of page