top of page

SENDİKAMIZ YÖNETİCİLERİNDEN TEKİRDAĞ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

        Sendikamız Genel Başkanı Mehmet Küntay Taşkın, Genel Başkan Yardımcımız İbrahim GÜZEL ve Kırklareli Üniversitesi Temsilcimiz Kerem KAYITBEY, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesindeki üyelerimiz ve idari personel arkadaşlarla Rektörlük Toplantı Salonunda bir araya geldiler. Samimi ve güzel duyguda olan arkadaşlar ile tanışma fırsatı bulduk anlattıkları bizlerden bekledikleri, kalplerindeki heyecanı, gelecek umutlarını, mücadelemize inançları ve bunlar için bizlere dua ve destekleri bizleri derinden etkiledi. Omuzlarımızda ki yükü daha da artırdı. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ailesine, Temsilcimiz Berkan TUBAN ve Temsilci Yard. Resul DOĞRU’ya bizlere gösterdikleri İlgi, Alaka ve Misafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

         Üniversite Temsilcimiz Berkan TUBAN’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda; Genel Başkanımız Mehmet Küntay TAŞKIN, 2021 yılının kısa değerlendirmesini yaptıktan sonra 2021 yılında sendikal olarak birçok olumsuzlukla karşılaşılmasına rağmen 2022 yılının tüm bu olumsuzluklara rağmen sendikamız açısından umut dolu bir yıl olacağını vurgulamıştır. Üniversite İdari Personelinin sorunlarının çözümünün birlik olmaktan geçtiğini, Milli Eğitim merkezli kurulan sendikaların sorunlarımıza çözüm üretmekten çok mevcut sorunların artmasına neden olduklarını belirterek, idari personelin bir an önce sendikamız çatısı altında toplanarak sorunların çözümü için her arkadaşımızın üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etmiştir. Daha sonra Genel Başkan Yardımcımız İbrahim GÜZEL’in Sendikamızın kuruluş amacını ve bu zamana kadarki yapılan çalışmaları aktarması sonrasında soru cevap kısmına geçilmiştir.

          Yöneltilen soruları genel olarak değerlendirecek olursak, idari personel; siyaset ve ideolojiden uzak temsil edilerek sorunlarının çözümü için çaba sarf edildiğini, sendikasının arkasında durduğunu, hakları için mücadele edildiğini görmek istiyor. Biz de buradan bir kez daha ifade ediyoruz; idari personelin tamamına ulaşana kadar örgütlenme çalışmalarına devam edeceğimize, tüm sorunları çözüme kavuşturana kadar mücadele edeceğimize, haklarının korunması ve geliştirilmesi için gece gündüz çalışmalara devam edeceğimize söz veriyoruz.

          Umutlarını tazelemek isteyen, gerçek hak mücadelesinde çalışma arkadaşlarının yanında olmak isteyen tüm mesai arkadaşlarımızı ailemize katılmaya davet ediyoruz. Tek ses tek nefes olmak dileğiyle...

#TekirdağNamıkKemalÜniversitesi
#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi
#BizBüyükBirAileyiz 

bottom of page