top of page

TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKASI
TEÇ-SEN'E ZİYARET

              Üniversite İdari Personel Sendikası Yönetim Kurulu olarak Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan idari personelin, sorunlarının çözümü için 2006 yılından beri mücadele eden Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası (TEÇ-SEN)’e Ziyarette bulunduk.

              Öncelikle bizi tüm samimiyetleri ve misafirperverlikleri ile karşılayan TEÇ-SEN Genel Başkanı Sayın Ümit DEMİREL, Genel Sekreter Sayın Salih Burçin POYRAZ ve Sendika Genel Merkez çalışanlarına teşekkür ederiz.

             Gerçekleşen ziyarette, Meslektaşlarımızın hak ve menfaat arayışlarının mücadelesi için ortak istişareler yapılmış. Üniversite İdari Personelinin Sorunları aktarılmış benzer sorunlarda ortak eylem ve çalışmaların yapılabileceği görüşülmüştür.

            Sendikamız adına fazlasıyla faydalı geçen bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Üniversitelerde olduğu gibi  MEB’te  görünmeyen kahramanlar olarak adlandırılan MEB idari Personelinin sorunlarının çözümü için bizlerden çok daha önce yola çıkan TEÇ-SEN. Kendilerinin kurulduğu zaman Tayin-Nakil hakkı olmayan, Milli Eğitim Bakanlığında haklarından bahsedilmeyen MEB İdari Personelinin sorunları için fazlasıyla mücadelede bulunmuş bugün 10.000 üyesi ile güçlü şekilde MEB İdari Personeli için mücadelesini sürdürmektedir.

          Maalesef Üniversite İdari Personeli için bu mücadele ancak 9 yıl sonra sendikamız Üniversite İdari Personel Sendikası tarafından başlatılabilmiştir. Ama geç değil bunu biliyoruz. Önümüzde örneklerimiz var yola çıktıklarında Tayin Nakil Hakkı olmayan MEB’de adı geçmeyen İdari Personelin sorunları artık bir bir çözülüyor. 10.000 kişilik güçlü kocaman bir aile olarak çözülüyor. 

          Bugün burada bir milat olmasını istiyoruz. Üniversite İdari Personeli için mücadelenin ateşini artık daha da güçlendirmek istiyoruz. Biz yönetim kurulu olarak elimizden gelenin çok daha fazlasını yapacağız. Sizden tek isteğimiz 1 tane bile üniversite idari personelinin sendikamız dışında mücadelemiz dışında kalmamasıdır. Lütfen üyeliklerinizi sendikamıza alınız. Etkinliklerimize destek olunuz. ÜNİ-PER-SEN kişiler üzerine kurulu değildir sahibi ve yöneticileri tüm Üniversitelerde görev yapan Üniversite İdari Personelidir. Biz haklarımızı almadan ne yoruluruz ne bıkarız nede eksiliriz bu böyle biline “Biz Daha Yeni Başlıyoruz”. Biz buradayız, sendikanız burada, çalışma arkadaşlarınız burada sizde artık bizlerin yanında olun.

Teçsen.png
bottom of page