top of page

ÜNİVERSİTE İDARİ PERSONELİNİN TAYİN NAKİL HAKKI İLE İLGİLİ ÇALIŞMA BİR ÖNCE BAŞLAMALIDIR.

       Üniversite idari personeli ve sendikamızın mücadelesi ile 12 yıl sonra olumlu bir adım atılan tayin nakil hakkımızla ilgili sorunu kökten çözecek şekilde bir çalışmanın bir an önce başlaması gereklidir.

    Bu kapsamda mücadelemizi güçlendirmemiz gerekmektedir. Sendikamız konuya en hakim sendika konumundadır. Becayiş şeklinde bir çalışma maalesef sınırlı olarak sorunumuzu çözecektir. Bu nedenle sorunu kökten çözecek. Rektörlerin İnsiyatifinde olmayan puanlama esasına dayanan bir sistemin getirilmesi gereklidir.

        Bu konuyla ilgili; Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları ve Strateji Geliştirme Başkanlığına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ve YÖK’e bu sorunu Kökten çözecek olan Tayin- Nakil taslak çalışmamızı ve biran önce hayata geçirilmesi gerekliliğini ileten yazımızı göndereceğiz. Eylül ayı içerisinde bu konuda adımların atılmasını bekleyeceğiz. Bu adımlar atılmaz ise twitter, gündem ve eylem planlarımız masamızdadır. Kurulduğumuz günden beri Kanayan Yaramız dediğimiz sorunu inşallah 2021 yılında çözeceğiz.

          12 yıl sonra ilk defa toplu sözleşme masasında idari personelin en temel sorununun konuşulmasını sağlayan üniversite idari personelinin ve sendikamızın çalışmalarıdır. Ama bu süreci hep birlikte herkesi kapsayacak şekilde bitirerek. Üniversite İdari Personelinin Bayramını hep birlikte kutlayacağız. Sonrada inşallah maddi haklar noktasında Yükseköğretim Tazminatı veya Geliştirme Ödeneği veya Döner Sermaye paylarının en az bir tanesi üniversite idari personelinin almasını ve diğer sorunlarımızı bir bir çözeceğiz.

        Değerli çalışma arkadaşlarımız bir konuyu da ayrıca açıklamak isteriz. Toplu sözleşme sonucunda 3 ayda bir ödenen sendika aidatının 135 tl yerine 400 tl olarak ödenmesine karar verilmiştir. Ekim ayında yine bu tutar 135 tl olarak tüm sendika üyelerine ödenecek. Ocak 2022 tarihinden itibaren 400 tl olarak ödenecektir. %1 şaşırtmasıyla toplu sözleşme başarısızlığını gölgelemeye çalışan sendikalara lütfen itibar etmeyiniz. Sendika olarak diğer sendikalara üye olan çalışanlar ne kadar ücret alıyorsa sendikamızda o ücreti üyelerimize sunacaktır. Hiçbir şekilde maddi kayıpları olmayacaktır. Nisan 2022 tarihine kadar bu konuda planlamayı sendikamız yapmıştır maddi olarak her hangi bir sıkıntımız olmayacaktır. Bu tarihe kadarda bu işi bir çözüme kavuşturacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

       Bu süreçte sendikamıza desteğini sunan bir çok arkadaşımız oldu hepsine teşekkür ederiz minnettarız. Ne kadar iyi dostluklar edindiğimizi, nasıl büyük bir aile olduğumuzu bizi bizden başkasının anlayamayacağını. Üniversite İdari Personelinin kendi elleriyle kurup bugüne getirdiği evladımız sendikamız ÜNİ-PER-SEN’ni sahiplenmenizi unutmayacağız. Bu süreçte sizlere daha fazla ihtiyacımız var hem üniversite idari personelinin haklarının alınması noktasında hem de kendi evimiz, yuvamız, gözbebeğimiz sendikamızın varlığı için. Lütfen tüm üniversite idari personelinden ricamız bizi yalnız bırakmayın üyeliklerinizi sendikamıza taşıyın.

#TayinNakilÇalışmasıHemenBaşlamalı
#ÜniversiteİdariPersonelSendikası
#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

TAYİN NAKİL.png
bottom of page