top of page

ÜYE AİDATLARIMIZ BİNDE 4 DÜŞÜRÜLMESİ KARARI ÜNİVERSİTELERE TEBLİĞ EDİLMİŞTİR.

        Sendikamız aidatları resmi olarak BİNDE 4’e düşürülmüş olup, YÖK tarafından tüm üniversitelere tebliğ edilmiştir. Sendikamız üyelerine ve üye olacak tüm çalışma arkadaşlarımıza hayırlı olsun.

       Ülkemizde Eğitim İş Kolunda  yine ilke imza atıp derdimiz aidat değil, haklarımız diyerek Nisan ayından itibaren ÜNİPERSEN üyeleri her ay %20 daha az sendika aidatı ödeyecek ve eşit ikramiye alacaktır. Diğer sendika üyelerine göre yıllık yaklaşık 1.000 TL kazanım sağlayarak üyelerimizi destekleyeceğiz.

      Sizleri yanlış bilgilendiren sizleri sadece sayı olarak gören Mayıs ayına kadar üye ol sonra ayrıl diyenlere prim vermeyin. Hem Bakanlık Yöneticilerinin ayrımcı bir uygulama gündemimizde yok söylemi, hem de yasal olarak 1,5 yıl sonra yapılacak toplu sözleşmeye kadar hiçbir şekilde ayrımcı bir yaklaşım, sendikaları ayıracak bir uygulama söz konusu olamaz. Önümüzde ki 1,5 yıl boyunca sendikalar arasında ayrımcı hiçbir yaklaşım yasal olarak mümkün değil sendika ikramiyesini herkes düşük alacaksa herkes düşük, herkes yüksek alacaksa herkes yüksek alacaktır. Fark ödemesi yapılacaksa tüm sendika üyelerine yapılacaktır. Burada hiçbir tereddüt yoktur.

      Hiçbir üyemizin mağdur olmayacağını daha önce belirtmiştik. Tekrar belirtiyoruz. ÜNİ-PER-SEN olarak her zaman söylediğimiz gibi üyelerimizin yanındayız. Ne gerekiyorsa onu yapacak gerekirse tüm gelirimizi üyelerimize aktaracağız. Biz bu yola baş koyduk çalışma arkadaşlarımıza söz verdik. Siyasallaşmış öğretmen sendikalarına inat, samimiyetle yürüttüğümüz hak ve hukuk mücadelemizle gerçek sendikacılık yapmaya ve üyelerimizin yanında durmaya hız kesmeden kararlılıkla devam edeceğiz. Üniversite İdari Personelinin Sorunlarını çözmeden, hiçbir kuvvet bizi durduramaz.   

       Bu zorlu süreçte siz değerli üyelerimizden beklentimiz, diğer sendikalar ile aramızdaki farkı görerek, bize güvenmeniz, Çalışma arkadaşlarınızın verdiği bu büyük mücadelede yanımızda olmanız her daim üyesinin yanında olan ve üyesini düşünen gerçek sendikacılık örneği olan ÜNİPERSEN mücadelesine desteğinizi güçlü bir şekilde göstermenizdir. Üyeliklerinizi Sendikamıza taşıyınız. Tüm üniversitelerde Yetkili ve Etkili Sendika olacağız buna inanın.

         Tayin Nakil Çalışmasını YÖK'te yakından takip etmekte sizleri gelişmelerden bilgilendirmeye devam edeceğiz. Üniversite Çalışanlarının tüm sorunlarını tek tek ele alıp adımların atılmasını sağlayacağız.

YÖK ÜST YAZI-1.png
bottom of page