top of page

       

KURULUŞ AMAÇLARIMIZI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN

MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR...

 

       Değerli çalışma arkadaşlarımız; Tayin-Nakil hakkımızla ilgili çalışmalarımız güçlü şekilde devam etmektedir. Bu sorunu kökten çözerek  artık üniversite idari personelinin gündeminden kalkmasını istiyoruz. 


Bu kapsamda kuruluş amaçlarımızın ilk 2 maddesi olan; 


•    Üniversite İdari Personelinin Tayin-Nakil Hakkı 


•    Üniversitelerde verilen Yükseköğretim Tazminatı ve Kuruluş Geliştirme Ödeneğinden Üniversite İdari Personelinin de faydalanması.


           Bu sorunların kökten çözülmesi için üst düzey yöneticiler ile yaptığımız istişare ve görüşmelerde  yukarıdaki 2 maddenin birlikte değerlendirilmesi noktasında bir görüş ortaya çıkmış ve bu şekilde sorunun çözümünün kısmi günü kurtaracak şekilde değil, sağlam temellere oturtulmuş.  Tüm tarafları mutlu edecek şekilde yapılması sağlanacaktır. Becayiş sistemimize şuan yaklaşık 1.500 adet talep gelmiş bunların yaklaşık %32’si ile eşleşme sağlanmıştır. Bu  demek oluyor ki becayiş şeklindeki düzenlemeyle %70 İdari Personelin mağduriyeti devam edecektir. 


         Bildiğiniz gibi kamuda en düşük maaşı alan ve kurumunda verilen hiçbir tazminat ve ödeneği alamayan, yüzdelik zamlar nedeniyle  maaşı düşük olduğu için neredeyse zam alamayan  üniversite idari personelinin ailesini geçindirebilmesi için Yüksek Öğretim Tazminatı veya Geliştirme Ödeneğini alması zorunluluktur. 


         Bu kapsamda üniversitelerde bu tazminattın verilmesi ve yaşam koşulları daha zor olan üniversitelerde bu tazminatların artırımlı ödenerek en azından bu bölgelerden görev yapan arkadaşlarımıza bir motivasyon sağlayacaktır. Puanlama yönetmeliğine göre bekleyeceği sürede bu ödenekle motivasyonu sağlanacak burada mutlu olacak ve kuruma aidiyeti artacaktır.


        Arkadaşlar biz bu 2 konunun birlikte çözülmesini ve inşallah 2021 sonu 2022 başında bitmesini istiyoruz. Bunu hep birlikte başaracağız. 


       Sendikamız üniversite idari personelinin ilk ve tek temsilcisi olarak bugüne kadar bu alandaki bilgi birikimi, çabası, mücadelesinin heba olmasını istemiyoruz. Üniversite İdari Personelinin Sahipsiz kalmasını istemiyoruz.  O yüzden çıkarılan %1 ile ilgili hem hukuki, hem sosyal medyada hem de eylemsel olarak alanlarda mücadelemiz devam etmektedir. Bugüne kadar hiçbir arkadaşımızı bu mücadelede geride bırakmadık. Öğretmen Sendikaları ne yapıyorsa daha fazlasını yaptık (Görevde Yükselme sınavında sadece kitap dağıttılar. Biz kitap, sınav, ders, portal ne gerekiyorsa yaptık/  promosyon dağıtıyorlarsa daha fazlasını dağıttık. / Kendi temsilcileri ile geziyorlarsa biz üyelerimizle ve aileleriyle geziler düzenledik vb ). Ocak ayında  onlar 3 aylık 400 TL alırken bizlerin 3 aylık 135 TL almasına izin veremeyiz bu adaletsiz ve hukuksuz bir karardır. Mücadelemiz o yüzden bu kadar güçlü ve serttir. Tüm bu süreçte sadece sendikamızdan 2 kişi istifa etmiş yaklaşık 68 yeni üye sendikamıza destek vermiştir. Sizlere Minnettarız. Tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. İnşallah tüm zorlukların üstesinden hep birlikte gelip hep birlikte kutlamalar yapacağız.

saa.png
bottom of page