top of page

MÜCADELEMİZ GÜÇLENİYOR...

 

      Acıları ortak, dertleri ortak, sorunları ortak olanların, kalpleri ortak atanların mücadelesi de ortak olması gerekir diyerek yollara revan olduk. Bugün geldiğimiz noktada sendikamız artık gücünü ortaya koymuştur. Güvenin adresi, Üniversite Çalışanlarının mücadelesinin adı olmuş, üniversite çalışanlarının başını yaslayabilecekleri bir dağ gibi durmaktadır.

          Sendikamız Üniversite çalışanlarının ilk ve tek temsilcisi olarak bir ilki gerçekleştirerek yıllardır öğretmen sendikaları tarafından hakları savunulmayan en temel hak olan Tayin Hakkı bile olmayan, kurumunda verilen tazminatlarının hiç birinden yararlanmayan ve her eylemde üniversite çalışanları MEB önüne götürülerek başka kadroların haklarının savunulduğu günlerden, artık YÖK önünde üniversite çalışanlarının haklarının, taleplerinin dövizlerini taşıdığımız günlere geldik. Bir ilki gerçekleştirerek YÖK önünde sadece idari personelin hakları için bir eylem gerçekleştirdik. Bu eylem Üniversite İdari Personeli bir araya geldiğinde ne yapabileceğinin en büyük göstergesi oldu. Gururlu, onurlu ve mutluyuz.

Geçen hafta bu mücadelenizde biz de sizin yanınızdayız diyerek sendikamıza üye olarak ailemize katılan 428 çalışma arkadaşımıza hoş geldiniz diyoruz. Üniversite Çalışanlarının geleceği için atılan bu büyük adım için sizlere minnettarız. Hep birlikte bir varoluş mücadelesi başlattık ve bu mücadeleyi hep birlikte inşallah başarıya ulaştıracağız. Haklarımız, taleplerimiz ve Üniversite İdari Personelinin itibarı için biz hep alanlarda çalışma arkadaşlarımızın yanında olacağız. BİZ DAHA YENİ BAŞLIYORUZ…

        Birçok çalışmamız devam ediyor. Bir yandan GYS portalımız güçlenirken, diğer yandan Becayiş sistemimize başvurularda artarak devam ediyor. Sistemde 3500 kişilik bir veri alt yapımız oluşmuş durumda.

    Youtube kanalımızı aktif kullanmaya başladık. Canlı yayınlar, GYS anlatımları, yaptığımız çalışmaların videoları ve birçok içerik üzerinde çalışmalarımız devam ediyor.

      Değerli çalışma arkadaşlarımız; biliyoruz ki Yıllardır Siyasi, ideolojik kaygılar güden, haklarımızı savunmaktan başka her türlü işle ilgilenen, bizleri sağcı, solcu, şucu, bucu vb etiketlere sokarak bölen sendikal anlayış nedeniyle birçok arkadaşımız sendikalardan uzaklaştı. Tüm bu arkadaşlarımızla da kucaklaşmak istiyoruz.

        Sendikamıza üye olan ve olacak olan tüm çalışma arkadaşlarımız Ekim ayında ve 3 ayda bir yatacak olan 706,00 TL’lik sendika ikramiyesinden yararlanacaktır. Sendikamıza web sayfamızda yer alan online üyelik başvurusundan başvuru yaparak aynı gün üyeliğini gerçekleştirebilir. Tüm üniversitelerde bulunan temsilciliklerimize, genel merkezimize ulaşabilirsiniz.

Youtube Kanalımız >>> https://www.youtube.com/channel/UCS4P6aVp3KIVXWlvRbV16xQ

bottom of page