top of page

SENDİKAMIZ  9. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ, KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ’NDE ÜYELERİMİZLE BİR ARAYA GELEREK KUTLADIK

 

     Öncelikle bizi misafir ederek Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde bu güzel organizasyona desteklerini sunan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Yönetimine, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sendikamız Temsilcisi Ahmet Yaşar Başkanımız ve Yönetim Kuruluna, üyelerimize ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Ailesine teşekkür ederiz.

 

        Üniversite İdari Personelinin özlük, sosyal ve mali haklarının iyileştirilmesi, hak kayıplarının önlenmesi ve Üniversite Çalışanlarının İtibarının geliştirilmesi için 17 Nisan 2015 günü "ÜNİVERSİTELERDE BİZ DE VARIZ" diyerek Varoluş Mücadelemizde 105 Üniversitede Temsilciliklerimizi kurarak  her geçen gün gücümüze güç katarak çalışma arkadaşlarımızın umudu ve gururu olarak mücadelemize devam ediyoruz.

      Üniversite çalışanlarından aldığımız güç ve güvenle kendi ellerimiz ile kurup yaşattığımız özbe öz yuvamız Üni-Per-Sen hiçbir siyasi ideolojik fark gözetmeden tüm idari personeli kucaklayacaktır. Birlikteliğin gücü ile hareket edilecek siyasi partilerin vesayetine girmeyecek tüm gücümüzü sizlerden almaya devam edecektir.

 

        Üniversite Çalışanlarının ilk ve tek temsilcisi olarak bizler;

 

         Meslek onurumuzun, sosyal ve ekonomik haklarımızın, özlük haklarımızın geleceği için inisiyatif alacak, yaşanan sendikal boşluğu dolduracak ve tükenmeye yüz tutmuş umutları yeniden yeşerteceğiz. Bizim yerimiz sizin yanınız, sizin yeriniz bizim yanımızdır. Tek ses tek yürek olacağız.

 

     Sendikamızın adına ve ismine yakışır duruş gösterip, evrensel değerlerden olan, onur, haysiyet, şeref, namus ve dürüstlük olgularımızdan ödün vermedik, vermeyeceğiz. Tüm enerjimizi, motivasyonumuzu ve gücümüzü Üniversite İdari Personelinin Sorunlarının çözümü için kullandık ve kullanmaya da devam edeceğiz.

 

     Herhangi bir ağacın kopmuş dalı değil, toprağa düşmüş tertemiz bir tohumdan fidan olduk artık çalışma arkadaşlarımızın güven kapısı, en güçlü temsilcisi olarak tüm üniversitelerde yetkili ve etkili olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir sendikayız. Sizlere bir kere daha söz veriyoruz biz doğruluk yolundan ayrılmadan güveninizi, dualarınızı boşa çıkarmadan, Üniversite İdari Personelinin başını öne eğdirmeden, her zaman her yerde Üniversite İdari Personelinin Hakkını savunmaya ve sizleri yüceltmeye devam edeceğiz.

 

    Üniversite İdari Personel Sendikası, varoluş ve hak mücadelesi adresidir. Hedef ve ilkelerimiz, ortaya koyduğumuz felsefemiz hiçbir zaman kaybolmadı kaybolmayacaktır. Sizlerden aldığımız güç ve azimle sendikamız kendini kanıtlamış ve 9 yıldır Üniversite İdari Personelinin Umudu Sesi olmuştur. Zaman birlik olma zamanıdır. Üyeliklerinizi Sendikamıza taşıma, Ailemize katılma zamanıdır.

 

     9. Yılımızı kazanımlar yılı yapmaya kararlıyız. Aşağıda yer alan öncelikli sorunlarımızın acil olarak çözülmesi için sendikamız var gücüyle çalışacaktır.

 

  • Tayin ve Nakil Hakkı

  • Yükseköğretim Tazminatı, Üniversite Ödeneği

  • Geliştirme Ödeneği ve Döner Sermaye Payları

  • Haksız 13/b-4 Görevlendirmeleri, Hülle Atamalar

  • Adaletli ve 2 Yılda bir Merkezi Görevde Yükselme Sınavlarının yapılması

  • Kurum İçinde tam adalet

  • Lokal Üniversite soruları (Servis, Yemek, Kreş vb)

 

        9 Yıldır Üni-Per-Sen Ailesine Güvenen ve Desteklerini Esirgemeyen, Gönül veren tüm Üniversite Çalışanlarına Teşekkür ediyor sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Unipersen 9 Yaşında.png
bottom of page