top of page

      HAKLARIMIZ İÇİN EYLEMSEL, HUKUKSAL VE ÖRGÜTSEL MÜCADELEMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ...

        ÜNİPERSEN olarak 7 yıl önce önümüzde somut bir örnek olarak duran köhneleşmiş, miladını doldurmuş ve kamu çalışanlarına zerre faydasını görmediğimiz siyasal sendikalara inat siyasallaşmayı ve kutuplaşmayı dışlayıp, çalışma arkadaşlarımızın yanında kendimize ayrı bir yol çizdik. Bu yola çıkarken de kimseden icazet almadık, kimsenin adamı olmadık, Siyasete bulaşmadık, haksızlığa karşı dimdik durduk. Daha önce üyesi olduğumuz ideolojik sendikalarda kalıp, idari Personele yapılan haksızlıkları sadece izlemekle yetinmeyi seçerek bu zorlu yola çıkmayabilirdik. Ancak gördük ki bizde elimizi taşın altına koymazsak 15 yıldır olduğu gibi hiçbir hakkımız olmadan çalışmak zorunda bırakılacağız. Bugünlerde bu mücadelenin büyüklüğü, zorluğu ve gerekliliği daha iyi anlaşılmaktadır.

Kamu Personelinin sorunları maalesef her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu sorunlar Üniversite çalışanları için daha da ağır durumdadır. Aşağıda belirttiğimiz durumların acil olarak çözülmesi için Eylemsel, Hukuksal, Örgütsel mücadelemizi güçlendiriyoruz.

  • Adaletsiz 3600 Ek Gösterge düzenlemesi ile karşı karşıyayız.

  • Yanlış maaş hesaplamasıyla ve seyyanen zam yerine yüzdelik zam nedeniyle az maaş alana az zam ile enflasyon altında ezilen maaşımız daha da erimiştir.

  • Kanayan Yara Tayin Nakil Hakkımız ile ilgili çalışma beklemektedir.

  • Yılların sorunu YHS çalışan arkadaşlarımız umutla bekletilmektedir.

  • Kurumlarımızda verilen ancak idari personele verilmeyen Yükseköğretim Tazminatı, Kuruluş Geliştirme Ödeneği bekletilmektedir.

  • GYS ve UDS Periyodik ve Merkezi yapılması konusunda YÖK sessizliğini korumaktadır.

  • Lojman her üniversitenin ayrı uygulamaları ile adaletsizlik sürmektedir.

  • Diğer Kurumlar ile aynı kadroların ayrı maaş alması (Şef Özel Hizmet Tazminatı Daire Başkanı Makam Tazminatı vb.) adaletsizliği sürmektedir.

     Tüm bu sorunların çözümü için Hukuksal, Eylemsel ve Örgütsel mücadelemizi daha güçlü sürdüreceğiz. Ve güçlü çalışmalarımızla kamuoyunda yer alacağız. Sizlerden ricamız mücadelemiz büyük ve zorlu bir mücadeledir. Ülkemize yeni bir sendikacılığın haklarımız için yapılan sendikacılığın getirilmesi mücadelesidir. Üniversite İdari Personelinin sahipsiz olmadığının gösterilmesi, Üniversite İdari Personelinin bu devlettin memuru olduğunun gösterilmesi mücadelesidir. O yüzden bu mücadele başarılı olmak zorundadır. Geleceğini düşünen herkes bu mücadeleye sahip çıkmalıdır. Bizler tam anlamıyla bir araya gelemez Üni-Per-Sen çatısı altında toplanmaz isek bu devran böyle geldi böylede devam edip gideceği açıktır. Mücadelemize güç verin, elimizi güçlendirin üyeliklerinizi ailenizin yanına sendikanıza alınız. Hep birlikte haklarımızı sahip çıkalım bu sorunları bir an önce çözelim.

#Mücadeleyedurmaksızındevamediyoruz

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

Mücadele.png
bottom of page