top of page

HAKLARIMIZ MECLİS ZİYARETİ

         Yönetim Kurulu olarak gerçekleştirdiğimiz Meclis ziyaretimizde Tüm parti milletvekillerimize ulaşmaya çalıştık. Bu kapsamda Ak Parti ve MHP Gruplarına ziyaret gerçekleştirerek  TAYİN NAKİL VE YÜKSEKÖĞRETİM TAZMİNATI HAKKI BAŞTA OLMAK ÜZERE TALEPLERİMİZİ içeren dosyaları kendilerine ilettik. Çalışmanın YÖK nezdinde başlatıldığını sürecin hızlandırılması için gerekli görüşmelerin yapılacağı iletildi. Üniversitelerin kapalı olduğu dönemde bu çalışmanın yapılması bu nedenle 1 Temmuz hassasiyetimizi kendilerine ilettik.

            Tayin Nakil çalışmasının ne aşamada olduğu ile ilgili soru önergesi veren TBMM Başkanlık Divan Üyesi CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık GEZMİŞ ve geçen hafta mecliste tayin sorununu dile getiren CHP Milletvekili Melih MERİÇ’e ziyaret gerçekleştirerek. Tayin Sorunu ile ilgili taleplerimizi ilettik.    

 

            1 Temmuz tarihine kadar herhangi bir çalışmanın takvimin açıklanmaması durumunda eylem planımızı kendilerine anlattık. Vekillerimiz Meclis Genel Kurulunda tekrar gündeme getireceklerinin ve bu konuda yapılacak her çalışmaya destek vereceklerine söz verdiler.

        2024 yıllını Üniversite İdari Personelinin Kazanım yılı olacağına Sendika olarak söz verdik. Gerekirse hergün Meclis yollarını, YÖK'ün yollarını aşındıracağız... Hep birlikte Üniversite İdari Personelinin Güzel Günlerini beraber inşa edeceğiz...

           Bize güvenin ve Sesimizin daha gür çıkması elimizin daha güçlü olması için lütfen üyelikleriniz ile bizleri destekleyin.

bottom of page