top of page

               

 

                    Üniversite İdari Personel Sendikası ( ÜNİ-PER-SEN )  Üniversite İdari Personelinin Özlük ve Mali Haklarına Kavuşması için var gücüyle  Tüm Kapıları Çalmaya devam ediyor...

                 Üniversite İdari Personel Sendikasından yapılan açıklamaya göre kendileri tarafından Üniversite İdari Personelinin Tayin – Nakil Hakkı için detaylı taslak bir çalışmanın hazırlandığını ve bu çalışmanın Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi,  Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve YÖK’e sunulduğu bildirilmiştir. Ve bu sorunun çözümü için her kapıyı çalacaklarını iletmişlerdir.

Sendika açıklamalarına;

               Kurulduğumuz günden itibaren Tayin- Nakil hakkının tüm haklardan öte insanca yaşama hakkı olduğunu, Anayasal bir hak olduğunu ve bu haktan yıllardır ailesinden memleketinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan Üniversite İdari Personeline acil olarak sağlanması için var gücümüzle çalışıyoruz.  Nice ayrı acı yaşam tecrübelerinin tarafımıza aktarıldığını çok fazla arkadaşımızın mağdur olduğunu yüzlerce kere gündeme getirdik. Getirmeye de devam edeceğiz.

          

           Görünmez kahraman olmadığımızı Üniversite İdari Personelini yok sayan zihniyete göstermek zorundayız. Birilerinin adamı olmadan, siyasete bulaşmadan yürüdüğümüz bu yolda kimseye verilecek diyet borcumuz ve göbek bağımız yoktur. Yıl 2020 olmasına rağmen daha kaç aile ayrı kalacak. Daha ne kadar bu yaşananlara sessiz kalınacak. YÖK tarafından yazılacak 3 maddelik bir yönetmelik bu kadar zor olmamalı… Onu da hazırladık sizden bir onay bekliyoruz sadece.

              Artık Üniversite İdari Personeli varoluş  mücadesi Üni-Per-Sen ile  başlamıştır. Birlik ve beraberlik içerisinde olursak sorunlarımız daha hızlı çözülecektir.  Yıllardır bekleyen sorunlara kayıtsız kalan sendikalarda artık misyonlarını tamamlamıştır.

          Ve bu siyasi Öğretmen sendikacılığı ile 10 yıldır biriken sorunların ötelendiği, görünür kılınmadığı, hasır altına atıldığı ve gelecek dönemlerde de kamu çalışanlarının sorunlarının çözümü için herhangi bir umut ışığı dahi vermediği ortadadır. Gerçeklerden kaçarak, yıllardır siyasi partilerin destekleriyle, kamu çalışanlarının gerçek gündeminden uzak çalışmalar kamu çalışanlarında bıkkınlık yarattığı, çalışma huzurunun kalmadığı, dağ gibi biriken sorunların çözümsüzlüğü nedeniyle mutsuz ve umutsuz, gelecek kaygısı yaşayan kamu çalışanlarının nefes almaya ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyoruz.  

 

         Bu yüzden yola çıktık. Yetkili ama etkisiz Sendikalara muhtaç değiliz. Artık Üniversite İdari Personelinin Sendikası (Üni-Per-Sen) var. Senin derdinle dertlenmeyeni sen de dert etme.

        Gelin en kısa sürede hakkımız olan Özlük ve Mali Haklarımız alalım 2020 – 2021 Yılında Üniversite İdari Personelinin Sorunlarının Çözüm yılı yapalım. Tekrar sizlere söz veriyoruz Bizler Üniversite İdari Personelinin sorunlarını çözmekte kararlıyız… Çözene kadarda var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz…

 

www.unipersen.org.tr

IMG_20200805_121347 (1).jpg
IMG_20200805_140830.jpg
IMG_20200805_140714.jpg
IMG_20200806_114238.jpg
bottom of page