top of page

       

“Hak verilmez alınır” boşa söylenmiş bir söz değildir. Beklemek, sessiz kalmak maalesef zaman kaybıdır.

        Bildiğiniz gibi milyonlarca memurun gözü kulağı 6. Dönem Toplu Sözleşme Masasında ama tüm taraflar sessiz yarın hükümetin zam teklifi açıklanacak fakat masanın başında olan konfederasyonlardan ses yok. Biz hükümetin teklifini bekliyoruz yanıtını alıyoruz.

       Bugüne kadar alınan tüm haklar çabayla, mücadele ile, eylemlerle, grevlerle alınmıştır. “Hak verilmez alınır” boşa söylenmiş bir söz değildir. Beklemek sessiz kalmak maalesef zaman kaybıdır.

      Talep etmek en kolay olanıdır. Mesele taleplerin karşılanmadığı durumda üretimden gelen gücün hangi ölçüde kullanılıp, kullanılmayacağıdır. 12 yıldır masada gördüğümüz;

• Öğle Tatilinde Balon Eylemi.

• Mesai Bitiminde Cüzdan Eylemi.

• 3’ü kabul etmiyoruz. 3,5 yeterlidir imzala…

       Şeklinde yine bir eylem planınız varsa 2 yıldır memurlardan aldığınız ahı bir 2 yıl daha uzatmayın.

Dedik ki sayıların bir önemi yok her tarafta yok şu kadar üyem var. Şöyle yetkiliyim, böyle yetkiliyim, şurada yetkiliyim cakası atmayın. Memur için şunu yaptık şu kazanımı aldık ile dolaşın. Memur artık YETKİLİ Sendika değil ETKİLİ Sendika istiyor, Mücadeleci sendika istiyor. Beni kul hakkı ile müdür yapma. Memur bunu istemiyor. Hakkımız olanı al yeter.

      Dedik ki Siyasal, parti Sendikacılığı, Ülkemizde ki sendikacılığın Başının Belasıdır. İdeolojilerin gölgesine sığınmayın, Siyasi Partilerin bataklığına saplanmayın. Aman “Partime ayıp olur “ "Aman Partim benden desteğini çeker” ile oraya geldiyseniz elinizde kolunuzda bağlı böyle oturursunuz.

      Dedik ki Masanın İşlevselliği yok grevsiz masa olmaz. Masada tüm sendikalar olmalıdır. Bu oyunu bozmak gibi bir niyet varsa, kamu çalışanlarını yoksulluk sınırı üzerine çıkarmak için bir irade varsa, işveren heyetinin değil, kamu çalışanlarının sendikası olduklarını hatırlamak ve bu uğurda bir mücadele etmek istiyorlarsa… Biz tekrar hatırlatıyoruz biz tüm mücadeleye hazırız.

Bir an önce kamu işveren heyetinin vereceği teklifi beklemek yerine, gelecek teklifin memurun kayıplarını telafi edecek düzeyde olabilmesi için çalışmalar yapmalı, eylem yapmalı, kamuoyunu sadece bu gündemle meşgul edilmeli, kamu işveren heyeti kendi haline bırakılmamalıdır.

      Buradan bir kez daha üniversite idari personeli olarak bizlerin toplu sözleşme masasında çözülmesini beklediğimiz ana sorunlarımızı sıralıyoruz;

• Tayin Nakil Sorunu

• Yüksek Öğretim Tazminatı Sorunu

• Kuruluş Geliştirme Ödeneği Sorunu

• Görevde Yükselme Sorunları (Hülle Atamalar)

• Lojman Sorunları

#TopluSözleşme

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

ljhklhj.png
bottom of page