top of page

AİLEMİZ BÜYÜYOR… MÜCADELEMİZ GÜÇLENİYOR…


          Sendikamız 2022 yılında yaklaşık 5 kat büyüyerek 2500 üye sayısına ulaşmıştır. 95 Üniversitede Temsilciliğini kuran Sendikamız, tüm üniversitelerde üyelik çalışmalarını sürdürmektedir. 2020, 2021 yıllarında olduğu gibi 2022 yılında da Kırklareli Üniversitesinde en çok üyeye sahip «YETKİLİ SENDİKA» olmuştur. Bu yıl Şırnak Üniversitesinde de <<YETKİLİ SENDİKA>> sendikamız olmuştur. 10 Üniversitede 2. Sendika, 33 Üniversitede 3. Sendika olarak doğuda, batıda, Anadolu’nun her ilindeki üniversitelerde yetkiye aday sendika konumuna ulaşmıştır. Sendikamız Türkiye’nin en etkili ve en büyük Üniversite Sendikası olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir.


          Buradan Teşekkür edeceğimiz o kadar çalışma arkadaşımız var ki, nasıl duygularımızı ifade edeceğimizi bilemiyoruz. Çıktığımız bu yol hem Sendikamız Yöneticileri hem de üyelerimiz için zorlu bir yoldu. Karşımızda Üniversite İdari Personelinin yıllardır birikmiş sorunları vardı ve bu sorunların çözümü adına bir adım bile atmayan Öğretmen Sendikalarının kaybettikleri her üye üzerine ellerinde ki maddi, manevi gücü haklarımızı almak için kullanmak yerine sendikamızı, arkadaşlarımızı, yöneticilerimizi baskı altında alma uğraşları vardı. 2021 yılında haksız, hukuksuz %1 kararıyla Sendikamıza zarar vermeye sendikal tekel oluşturmaya çalıştılar. Ama bilmedikleri bir şey vardı bizim yolumuz hak ve adalet yoluydu. Ve bu yolda çalışma arkadaşlarımızın duaları umutları bizimleydi. Ve bu güçle Sendikamızın Yükselişini, Sendikamızın Hak Arayışı Çabasına engel olamadılar, olamayacaklar da. O yüzden Başta Sendikamız Yöneticilerine, Sendikamız Üniversite Temsilcilerine ve Değerli üyelerimize, çalışma arkadaşlarımıza bu zorlu yolda bizi yalnız bırakmadan her daim destek oldukları için çok teşekkür ederiz. Sizlere minnettarız. Biliyoruz ki çok daha fazla arkadaşımızın gönlü, duaları bizimle inşallah onlar da ailemize yakın zaman da katılacaklardır.


      2015 yılından bugüne ilkeli, dürüst sendikacılık anlayışıyla özümüzde sözümüzde bir oldu. Siyasete bulaşmadık, sendikamıza zerre leke getirmedik, üniversite çalışanlarını utandırmadık, bize olan güveni boşa çıkarmadık. Bundan sonrada öyle olacaktır. 


       Yıllardır hep yetki aldık alıyoruz hikayesi ile yıllarını geçiren üniversitelerden ve üniversite idari personelinden bir haber öğretmen sendikalarından olmayacağız. Biz hep farklı olacağız, bu sendikalarda ki kısır döngüye karşı çıkacağız. Haklarımız ve geleceğimiz için kendi sendikamıza, çalışma arkadaşlarımıza, ailemize destek vermemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor;


Bizlere destek veren, gönül veren ve mücadelemize ortak olan tüm dostlara, meslektaşlarımıza saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunarız.


www.unipersen.org.tr


#Ailemizbüyüyuor
#YetkiliveEtkiliSendikacılığaadımadım
#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

bottom of page