top of page

 

 

        Üst Mahkeme olan Danıştay tarafından %1 kararı hakimlerinin tamamının oybirliği ile KESİN OLARAK İPTAL EDİLMİŞTİR... Yüzde bir kararının kesin olarak iptal edilmesi ile sendikamız üyeleri ve üye olacak çalışma arkadaşlarımızın tamamı Ocak ayında 400 TL ila 440 TL arasında sendika aidatı alacaklardır.  Bu kapsamda Sendikamızın Üniversite İdari Personelinin İlk ve Tek Temsilcisi olması, Sendikamız herhangi bir siyasi partiye bağlı olmadan tüm gücünü, mücadele azmini Üniversite İdari Personelinden aldığı GELECEĞİN Sendikası olarak Üniversite İdari Personelinin Tercihine mazhar olmuştur. 2 günde 183 arkadaşımız üye olarak mücadelemizi güçlendirmiştir. Kendilerine Minnettarız. Hepinize çok teşekkür ederiz. 

       Sendikamız 2015 yılından bugüne 6 yıldır çizgisini bozmadan Üniversite İdari Personelinin  sesini her gün daha da duyurmuş. Alt yapısını güçlü şekilde oluşturmuştur. Genç Dinamik yapısı, mücadele azmi ve kararlılığı ile köhneleşmiş, siyaset batağında sorunları çözmekten çok çözümsüzlük yaratmış üyelerinden uzaklaşmış siyasi sendikacılığı yıkarak. Gerçekten memurun yanında siyasetten ranttan uzakta gecesi gündüzü haklarımızı iyileştirmek için çalışan, üyesinden aldığı aidatı üyesine döndüren GELECEĞİN SENDİKASI olarak örnek bir mücadele sürdürmektedir. 

      Siyasi Öğretmen sendikalarının 12 yıldır biriken sorunları ötelendiği, görünür kılınmadığı, hasır altına atıldığı ve gelecek dönemlerde de kamu çalışanlarının sorunlarının çözümü için herhangi bir umut ışığı dahi veremediği bir gerçektir. Gerçeklerden kaçarak, yıllardır siyasi partilerin destekleriyle, kamu çalışanlarının gerçek gündeminden uzak çalışmaların kamu çalışanlarında bıkkınlık yarattığı, çalışma huzurunun kalmadığı, dağ gibi biriken sorunların çözümsüzlüğü nedeniyle mutsuz ve umutsuz, gelecek kaygısı yaşayan kamu çalışanlarının nefes almaya ihtiyacı olduğu çok iyi biliyoruz.

        Bu yüzden yola çıktık; Öğretmen Sendikalarına, Yetkili ama etkisiz Sendikalara muhtaç değiliz. Artık Üniversite İdari Personelinin Sendikası (Üni-Per-Sen) var. Senin Çalışma Arkadaşlarının kurduğu, Aile sıcaklığı olan,  seni anlayan değil senin yaşadıkları yaşayarak çözüm üreten bir sendika var.  Sizin derdinizle dertlenmeyen öğretmen sendikalarını sizde dert etmeyin. Özellikle çeşitli sebepler ile Sendikalara küsen,  siyasetle anılmak istemeyen bir çok arkadaşımız olduğunu biliyoruz. Artık onlarla da kucaklaşmak istiyoruz. Üniversite İdari Personelinin sorunlarını hep birlikte mücadele ederek çözeceğimize inancımız tamdır. Selamlarımızla,

bottom of page