top of page

%25 ZAMMI KABUL ETMİYORUZ!

Vergi ve harçlara yüzde 122 ZAM !

Asgari ücretliye yüzde 54 zam!

Memur ve Emekliye yüzde 25 zam!..

Adalet ve vicdan, bunun neresindedir.

       %2 sendika rüşvetine güvenen siyasi ideolojik sendikalar tarafından memur sefalete mahkum edilmiştir... Bu sendikalar Memuru alenen uçuruma götürmekteler. Memur Asgari ücretli çalışanlar haline getirilmektedir. Memur hiç bir dönem bu kadar küçük düşürülmedi... Hiç bir zaman aile bütçesi bu kadar sarsılmadı.

Teklifimizde ısrarlıyız, kararlıyız %100 zam zorunluluktur zorunluluktur...

 

ENFLASYON DÜŞMEYE, MEMUR KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR!

Memur her altı ayda bir enflasyon farkı ile birlikte zam alarak kaybetmeye devam ediyor. Bilindiği üzere, memurlar için son yapılan toplu sözleşmeye göre 2023 Ocak ayında %8 zam ön görülmüştü. Bunun yanı sıra da 2022 yılında enflasyon farkı oluşursa o da bu zamma eklenecekti. Son altı aylık enflasyon verilerine baktığımızda Temmuz ayında alınan %7 lik zam düşüldüğü zaman %8,4 enflasyon farkı oluştuğu görünüyor. Bu fark da zamma ilave edildiğinde memurlara Ocak ayında %16,47 zam yapılacağı anlaşılmaktadır.

Öte yandan, asgari ücrete senede bir zam yapılırken 2022 Temmuz ayında ilave %30 zam yapılması, daha sonra 2023 Ocak ayında da %54,6 zam yapılmasının kararlaştırılması ile asgari ücrete yılda yüzde 100 ün üzerinde zam yapıldığı görülmektedir. Yıllık enflasyonun %64,27 olarak açıklandığı ortamda asgari ücrete %100 üzerinde zam yapılması aslında gerçek enflasyonun ya da hayat pahalılığının asgari ücrete yapılan zam kadar olduğu anlaşılmaktadır. Daha dün ekmeğe %25 zam gelmiştir.

Buradan soruyoruz;

Enflasyon %64,27 iken asgari ücrete neden %100 üzerinde zam yapılmaktadır? Piyasa gerçekleri asgari ücrete yapılan zam ile örtüşüyorsa memura neden açıklanan enflasyon verileri üzerinden zam yapılmaktadır?

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine küsurat üzerinden refah payı altında artış yapılarak %20,%30 zam verilmesi mi planlanmaktadır?

Asgari ücretli çalışan bu ülkede geçimini idame ettirmeye çalışıyor da, memur başka ülke şartlarında mı yaşamaktadır?

Memura sendika rüşveti vererek memurun sesini kısamazsınız! Son bir yılda %50’ye yakın gelir kaybına uğrayan memur için artık gereken yapılmalı, piyasa gerçekleri ile örtüşen zam bir an önce açıklanmalıdır.

Biz memurlar olarak ek zam değil, hakkımız olanı istiyoruz. Memura %100 zam yapılmadan kimse memur için zam yaptık demesin.

Piyasa gerçekleri ortada iken, asgari ücret zam oranları ortada iken memura verilecek buçuklu zamlar, memuru sefalete sürüklemekten başka işe yaramayacaktır.

MEMUR; ARTIK ENFLASYON ORANINA GÖRE ZAM DEĞİL! MARKETTEKİ EKMEK, YAĞ, ŞEKER, KİRA FİYATLARINA GÖRE ZAM İSTİYOR...

ARTIK ENFLASYON ORANI DEĞİL ZAM KONUŞULSUN. MARKETTE Kİ EKMEK, YAĞ, ŞEKER, KİRA ÜCRETLERİNİN KARŞINDA ERİYEN MEMUR MAAŞI KONUŞULSUN...

bottom of page