top of page

YÖK ZİYARETİ

     Üniversite İdari Personel Sendikası ( ÜNİ-PER-SEN ) olarak Üniversite İdari Personelinin Özlük ve Mali Haklarına Kavuşması için var gücümüzle tüm kapıları çalmaya devam ediyoruz…

   23 Haziran 2022 tarihinde Sendikamız Genel Başkan Vekili Erdem YALÇIN, Ankara Şube Başkanı Yüksel AYTAÇ ve Şube Yöneticimiz Cansever CAN Yüksek Öğretim Kurulu’na ziyarette bulundu.

     Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki artık Üniversite İdari Personeli sorunlarının çözülmesi gerektiği konusunda tüm yetkililerin hem fikir olduğu; sendikamızın bilgi ve tecrübeleri ile idari personelinin sorunlarını çözme iradesinde olan sendika olarak muhatap alındığımızı bilmenizi isteriz.

     Üniversite İdari Personelinin YÖK ile diyaloğunu artırarak devam ettireceğiz. Bu kapsamda görüşmelerimize öncülük eden bizleri ağırlayan YÖK Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Abdulkerim ÇALIŞKAN’a teşekkür ederiz.

    Olumlu geçen görüşmelerimizde bilgi alışverişi yapılmış olup, Tayin- Nakil / Becayiş ile ilgili çalışmaların durumu hakkında Sendikamızın hazırladığı dosya sunulmuştur. Sendika olarak becayiş sisteminin sınırlı çözüm getireceğini ve Üniversite İdari Personelinin sorununa kökten bir çözüm olmayacağı, Sendikamızın ve Üniversite İdari Personelinin talebinin Becayiş değil Tayin Sistemi olduğu hazırlanan istatistikler ile desteklenerek gösterilmiştir.

     Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının Merkezi ve 2 yılda bir yapılması, ÖSYM ve Anadolu Üniversitesi Sınavlarında akademik personelin ve öğretmenlerin sınavlarda seçici davranarak çok fazla iade etme durumunun olduğunu, bu durumunda sınav istikrarını arttırma ve riskleri azaltmada engel teşkil ettiği, bu nedenle her salona bir idari personel görevlendirilmesinin sınav güvenliğine doğrudan katkı sağlayacağı da belirtilmiştir. Aynı zamanda, her zaman kurumda işinin başında görevli olan idari personele ulaşmada sorunlar da yaşanmayacaktır.

     Bu istişareleri sürdürmekte kararlıyız. Yakın zamanda idari personelin sorunlarını ve çözümlerine odaklanan daha kapsamlı dosyamız ve becayiş sistemimiz aracılığıyla elde edilen veriler YÖK’e sunulacaktır.  

          Sendikamız çalışmalarına çok daha güçlü şekilde devam edecektir. 

           www.unipersen.org.tr

#YÖKZİYARETİ

#ÜNİVERSİTEİDARİPERSONELSENDİKASI

#ÜNİVERSİTEİDARİPERSONELİNİNİLKVETEKTEMSİLCİSİ

YÖK.png
bottom of page