top of page

HAKLARIMIZ İÇİN YÖK VE MECLİS ZİYARETİ

      Üniversite İdari Personeli olarak seçimlere Tayin Nakil Hakkından yoksun. Kamuda en düşük maaşı alan kurumunda verilen hiçbir tazminatı alamayan kamu personeli olarak girmek istemiyoruz.

      Bu kapsamda sendikal çalışmalarımızı var gücümüzle sürdürmeye devam ediyoruz.

İlk olarak YÖK’e yaptığımız ziyarette;

      Üniversite idari personelin tayin sorunu ile ilgili daha önce bir çalışma yapıldığını, ancak şuan bu sorunun çözümünün Cumhurbaşkanlığı Personel Prensipler Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğü belirtildi.

    Biz de bu sorunun toplu sözleşme hükmü olarak yer aldığını, bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğini belirttik. Ayrıca üniversitelerin özerk olması nedeniyle muhatap kısmında problem yaşandığını, bu nedenle YÖK'ün inisiyatif alması gerektiğini ifade ettik.

Meclis ziyaretimizde Tüm parti milletvekillerimize ulaşmaya çalıştık. Mecliste şuan için bir torba yasa plan bütçe komisyonuna gelmediği ama böyle bir çalışmanın olabileceği iletilmiştir. Komisyona gelmesi durumunda; Seyyanen 7500 TL Zam, 3600 Ek gösterge adaletsizliği, işlevi kalmayan YHS’nin kaldırılması ve Tayin Nakil ve Yükseköğretim Öğretim Tazminatının Üniversite İdari Personeline de verilmesi talebimizi ilettik.

       Muhalefet partilerimizden Tayin Nakil ve Yükseköğretim Tazminatı hakkımız için tekrar kanun teklifi verilmesinin sözünü aldık. Gerekli kanun teklifi düzenlemesini hazırlayarak vekillerimize ileteceğiz. Cumhurbaşkanlığı Personel Prensiplere de daha önce yazmış olduğumuz yazı üzerinden görüşmelerimizi devam ettireceğiz.

2023 yıllını Üniversite İdari Personelinin Kazanım yılı olacağına Sendika olarak söz verdik. Gerekirse hergün Meclis yollarını, YÖK'ün yollarını aşındıracağız...Hep birlikte Üniversite İdari Personelinin Güzel Günlerini beraber inşa edeceğiz...

Bize güvenin ve Sesimizin daha gür çıkması elimizin daha güçlü olması için lütfen üyelikleriniz ile bizleri destekleyin.

VXVZXV.png
bottom of page