top of page

           Üniversite İdari Personel Sendikası ( ÜNİ-PER-SEN ) olarak Üniversite İdari Personelinin Özlük ve Mali Haklarına Kavuşması için var gücümüzle  Tüm Kapıları Çalmaya devam ediyoruz...

         28 Mayıs 2021 tarihinde Yönetim Kurulumuz ve Bandırma Temsilcimiz Arda Fikri ERÇİN ile birlikte YÖK’e ziyarette bulunduk.

      Öncelikle çalışma arkadaşlarımıza şunu belirtmek isteriz ki artık Üniversite İdari Personeli olarak bir çalışan grubu olduğu ve sorunlarının çözülmesi gerektiği konusunda tüm yetkililerin hem fikir olduğu ve sendikamızın bilgi ve tecrübeleri ve üniversite idari personelinin sorunlarına hakim ve bu sorunları çözme iradesinde olan tek sendika olarak muhatap alındığımızı bilmenizi isteriz. Üniversite İdari Personelinin YÖK ile diyaloğunu artırarak devam ettireceğiz. Bu nedenle YÖK Yürütme ve Denetleme Kurulu Üyelerine teşekkür ederiz.  

       Olumlu geçen görüşmemizde Tayin- Nakil / Becayiş ile ilgili çalışmaların durumu  Hülle Atamalar ve 13-b/4 görevlendirilmeleri, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının Merkezi ve 2 yılda bir yapılması konularında istişarelerde bulunulmuştur. Artık Üniversite İdari Personelinin Sabrının kalmadığını ve Sendika olarak da eylem önlüklerimizi cebimizde taşıdığımızı ilettik.

        Ve inanıyoruz ki inşallah güzel haberleri ilk biz vereceğiz size. Yakın zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında bir görüşmemiz daha olacak ve bu görüşmelerle ilgili olumlu bir sonuca ulaşamazsak eylem önlüklerimizde pankartlarımızda hazır haklı olduğumuz her davada sonuna kadar gitmeye hazırız ve  inanıyoruz ki bu gün bu eyleme çıkarsak arkamızda 100.000 üniversite idari personeli olacağını da çok iyi biliyoruz.

Sizden aldığımız güçle hiçbir zaman Üniversite İdari Personelini, kadrolarımızı sahipsiz bırakmayacağız…

Güzel Günler Yakındır…

Sendikamız çalışmalarına çok daha güçlü şekilde devam edecektir. Acil Çözülmesi gereken Sorunlarımızı çözene kadar her zaman kamuoyuna duyurmaya devam edeceğiz.

Üniversite İdari Personelinin Acil Çözülmesi Gereken Sorunları ;

1. Üniversitelerin Kanayan Yarası Tayin ve Nakil Hakkı

2.13-b/4 Sürgün Maddesinin Kaldırılması, Hülle Atamaların durdurulması.

3. Yükseköğretim Tazminatı

4. Merkezi ve Adaletli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının Yapılması, Mülakatların Kaldırılması ve Uzmanlık Kadrolarının Üniversitelere Tahsisi

 5. Üniversite Lojmanlarının Adaletsiz Dağıtımı Engellenmeli

 6.İdari Personele ÖSYM ve MEB Sınavlarında Salon Başkanı ve Gözetmen Olarak Görev Verilmelidir.

ZİYARET FACE.png
bottom of page