top of page

AİLEMİZ BÜYÜYOR, MÜCADELEMİZ GÜÇLENİYOR.

 

%2 Hukuksuzluğuna rağmen ÜNİPERSEN 2024 yılında da üye sayısını artırarak büyüdü. Oransal Olarak En çok Büyüyen Sendika Olduk. 

 

      Sendikamız 2024 yılında %2 hukuksuzluğunu yaşamış olmasına rağmen büyümeye ve güçlenmeye devam ediyor.

 

        Sendikamız, 2024 yılı Mayıs sayımına göre oransal olarak en çok büyüyen sendika oldu. 48 Öğretmen Sendikası içerisinde 8. En büyük Sendika Üniversitelerde ise 3. En büyük sendika olarak Türkiye’nin en etkili ve en büyük Üniversite Sendikası olma yolunda emin adımlar ile ilerlemektedir.​ Temmuz Ayı itibariyle 5.000 üye sayısını geçen sendikamız güçlenmeye devam ediyor.

 

      Çıktığımız bu yol hem sendikamız yöneticileri hem de üyelerimiz için zorlu bir yoldu. Karşımızda Üniversite İdari Personelinin yıllardır birikmiş sorunları vardı ve bu sorunların çözümü adına bir adım bile atmayan Öğretmen Sendikalarının kaybettikleri her üye üzerine ellerinde ki maddi, manevi gücü haklarımızı almak için kullanmak yerine sendikamızı, arkadaşlarımızı, yöneticilerimizi baskı altında alma uğraşları vardı. Haksız, hukuksuz %2 kararıyla Sendikamıza zarar vermeye sendikal tekel oluşturmaya çalıştılar. Fakat hiç birinde başarılı olamadılar.

        Çünkü; bilmedikleri bir şey vardı bizim yolumuz hak ve adalet yoluydu. Ve bu yolda çalışma arkadaşlarımızın duaları umutları bizimleydi. Ve bu güçle Sendikamızın Yükselişini, Sendikamızın Hak Arayışı Çabasına engel olamadılar, olamayacaklar da.

     Başta Sendikamız Yöneticilerine, Sendikamız Üniversite Temsilcilerine ve Değerli üyelerimize, çalışma arkadaşlarımıza bu zorlu yolda bizi yalnız bırakmadan her daim destek oldukları için çok teşekkür ederiz. Sizlere minnettarız. Biliyoruz ki çok daha fazla arkadaşımızın gönlü, duaları bizimle inşallah onlar da ailemize yakın zaman da katılacaklardır.

       2015 yılından bugüne ilkeli, dürüst sendikacılık anlayışıyla özümüzde sözümüzde bir oldu. Siyasete bulaşmadık, sendikamıza zerre leke getirmedik, üniversite çalışanlarını utandırmadık, bize olan güveni boşa çıkarmadık. Bundan sonrada öyle olacak.

 

     2024 Yılı Üniversite Çalışanlarının Kazanım Yılı yapmaya söz verdik. 2024 yılında Tayin Nakil, Yükseköğretim Tazminatı Sorunlarını çözerek gündemimizden çıkarmaya söz verdik. Üniversite İdari Personelinin Üniversitelerde hak ettiği değeri görmesine söz verdik. Ve bunu hep birlikte başaracağız bize inanın güvenin öğretmenlerin yanında değil çalışma arkadaşlarınızın yanında, ailenizin yanında yer alın bu büyük mücadeleyi güçlendirin.​

    Bizlere destek veren, gönül veren ve mücadelemize ortak olan tüm dostlara, meslektaşlarımıza saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunarız.

  

www.unipersen.org.tr

#Ailemizbüyüyuor

#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

ÜNİPERSEN 2024 Sayıları .png
bottom of page