top of page

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'NE YAPTIRILAN UDS YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

    Ardahan Üniversitesi'nin Karadeniz Teknik Üniversitesine yaptırdığı UDS Programcı kadrosu sorularında çift doğru cevaplı soruların olduğu tespiti üzerine açtığımız davada Yürütmeyi durdurma kararı çıkmıştır.

 

      Üniversitelerde GYS ve UDS yaşana bu sorunların  çözümü açıktır. YÖK tarafından 2 Yılda bir merkezi şekilde GYS ve UDS yapılmalıdır.

 

      YÖK bu sınavları yapmaması Üniversitelerde bir çok sorun yaratmakta her üniversite kendi sınavını yaptırmak durumunda kalarak hata oranları artmaktadır. Üniversite çalışanlarından ciddi ücretler istenmekte ve bazı üniversitelerde bu sorunlarla karşı karşıya kalmamak için bu sınavları yapmaması yönetim kadrolarında atamalarda hülle diye tabir ettiğimiz yöntemi kullanarak ölçülemeyen ve denetlenemeyen bir sistem yaratmaktadır. Bu durum, üniversitelerde liyakatsiz atamaların yaygınlaşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle YÖK’ün tüm üniversitelerde 2 Yılda bir merkezi şekilde GYS ve UDS yapılmalıdır. Sınavların hakkaniyetli şekilde yapılması noktasında da Mülakatların kaldırılması, kişiye özel unvanların, şartların vb tüm hakkaniyetsiz durumların kaldırılmasını talep ediyoruz.

 

       Yolumuz zorlu, yolumuz çetin ama Siyasi Öğretmen Sendikalarının bilmedikleri bir şey var ki onlar Üniversite Çalışanlarının ahını alırken biz Üniversite İdari Personelinin Duasını alanlarız.  Yüreğimiz, cesaretimiz tam, bugünleri atlatacak güce de sahibiz. Üniversite Çalışanlarının ilk ve tek temsilcisi yıkılmaz kalesi güven kapısıyız…

     Biliyoruz ki bu yolda yürürken inandığımız şey adaletin, hakkın ve hakikatin izinde olanların elbet kazanacağıdır. %1, %2 barajlarını da yıkacağız.

       Üniversite Çalışanları için verdiğimiz hak mücadelemizle bu açığı kapatacağız, Üniversite Çalışanlarının Mali ve Özlük haklarını sonuna kadar savunacağız. Hukuk desteğimizi en üst düzeyde sürdüreceğiz. Hiçbir üyemiz haksızlığa uğramayacak, uğradığında da karşılarında bizi bulacaklardır. GYS ve UDS üyelerimize kitap portal desteğimizle en iyi şekilde sınavlara hazırlayacağız.

     Kendin için, Ailen için, Çocukların için, Geleceğin için,

     Zaman Üniversite İdari Personel Sendikası (Üni-Per-Sen ) zamanı.

1. Sayfa.png
2. Sayfa.png
3. Sayfa.png
4. Sayfa.png
bottom of page