top of page

2024-2025 Yıllarını Kapsayan 7. Dönem Toplu Sözleşmede

ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARI YOK SAYILMIŞTIR...

 

 

    Yetkili Sendikanın 7. Toplu Sözleşme talepleri incelendiğinde yine enflasyon farkı sarmalından çıkılamadığını görüyoruz. Bu teklif oransal olarak büyük zam talebi gibi görülse de yüksek enflasyon döneminde memurun alım gücünü koruyacak, geliştirecek bir teklif olmaktan uzaktır.

 

     Bu nedenle enflasyonun her halükarda aylık maaşlara yansıtıldığı, üzerinde de ilk altı ay için %20, ikinci altı ay için %20, üçüncü altı ay için %15, dördüncü altı ay için ise %15 olarak zam oranının belirlenmesi tüm kamu çalışanlarının kayıplarını durduracak, bir nebze de olsa maaşları artıracak zam olacaktır.

 

     6. Dönem toplu sözleşmede kararı alınmasına rağmen Tayin-Nakil Hakkı da çözülmemiş Üniversite çalışanları 2 yıl oyalanmış, Üniversite çalışanları temsil ediliyor, haklarımız savunuluyor gibi yapılmıştır.   Sözde yetkili sendika kafasını yine kuma gömmüş ve 2024-2025 yıllarını kapsayan 7. Toplu Sözleşmede de Üniversite Çalışanlarını yok saymıştır. İş kolu bazında açıklanacak taleplerde sadece talep olarak kalmaktadır. 

     Bu nedenle; toplu sözleme taraflarınca unutulan Üniversite Çalışanlarını hatırlatmak!!! Artık birlikte mücadele etmek durumundayız. Sürecin takipçisiyiz arkadaşlar ama masadan umutlu muyuz değiliz. %2 haksız hukuksuz bir karar ile Ülke Sendikacılığına, Mücadele gücümüze getirilen anti demokratik karar ile sarı sendikacılığın gölgesinde Grevsiz ve tüm kesimlerin temsil edilmediği bir masada oldu bitti ile maalesef bu süreç olumlu şekilde sonuçlandırılamaz.

        15 yıldır Üniversite İdari Personeli için tek kazanımı olmayan yönetim kurullarında bir tek idari personel bulunmayan, toplantılarında, söylemlerinde Üniversite İdari Personelinin üzerinden üstün körü geçenlerle mücadelemizde bizleri başa dönmek durumunda bırakmayın.

        Yolumuz zorlu, yolumuz çetin ama Siyasi Öğretmen Sendikalarının bilmedikleri bir şey var ki onlar Üniversite Çalışanlarının ahını alırken, onları yok sayarken biz Üniversite İdari Personelinin Duasını alanlarız onlarla aynı yolda yürüyenleriz. Yüreğimiz, cesaretimiz tam, Üniversite Çalışanlarının ilk ve tek temsilcisi yıkılmaz kalesi güven kapısıyız… Şu iyi bilinsin ki ÜNİPERSEN olduğu sürece Üniversite Çalışanları asla yalnız yürümeyecek…

    Geleceğinize, Sendikanıza sahip çıkın Çalışma arkadaşlarınızın büyük mücadelesinde yanında olun… Üyeliklerinizi sendikamıza taşıyın…

bottom of page