top of page

TAYİN NAKİL HAKKIMIZ İLE İLGİLİ DÜZENLEME BİRAN ÖNCE ÇIKARILMALIDIR...

      Üniversite İdari Personel Sendikası (ÜNİ-PER-SEN) olarak tek amaç ve gayemiz Üniversite İdari Personelinin haklarının elde edilerek hak ettiği değeri görmeleri için azimle, kararlılıkla, umutla çalışmaktayız.

         Kurulduğumuz günden beri kanayan yaramız dediğimiz Tayin-Nakil Hakkımızla bilindiği üzere; 6. Dönem Toplu Sözleşmede 3600 ek gösterge düzenlemesi, sözleşmeli çalışanlara kadro ve üniversite idari personelinin yer değişikliği sorununa yönelik çalışma yapılması kararı alınmıştı. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde 3600 ek gösterge düzenlemesi ve sözleşmeliye kadro düzenlenmesi yapılmış, ancak üniversite idari personelinin tayin sorununa ilişkin hiçbir çalışma yapılmamıştır.

      Kamu çalışanlarının tamamında yer değişikliği yönünde belirli bir sistem varken, üniversitelerde böyle bir sistemin olmaması büyük mağduriyetlere neden olmaktadır. Sendikamız da kurulduğu günden bu yana tayin sorunun çözümü için mücadele etmekte, konuya dikkat çekme adına birçok eylem yapmakta, üniversite idari personelinden Sendikamıza bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulması adına binlerce de başvuru gelmektedir.

        Sürecin hızlandırılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve YÖK’e tekrar yazılarımızı ilettik. Bu konu tekrar TBMM Dilekçe Komisyonunda https://edilekce.tbmm.gov.tr/ imzaya açılmıştır. Tüm çalışma arkadaşlarımızın imzalamasını talep ediyoruz.

       Twitter çalışmalarımız devam ediyoruz. Bu kapsamda 10.01.2023 Bugün saat: 20:00’da #YÖKÜniyeTayinHakkı tag ile etkinliğimiz olacaktır. Katılımlarınızı bekliyoruz.

      Değerli Çalışma Arkadaşlarımız; bugün ÜNİPERSEN olarak Üniversite İdari Personelinin Sorunlarının konuşulduğu ve sorunların çözümü için adım atılacağı sürece getirdik. Artık kamuoyunda Üniversite İdari Personeli diye bir çalışan grubu olduğu ve sorunları ve hakları için mücadele ettiğini herkese gösterdik. 12 yıl sonra ilk defa toplu sözleşme masasında idari personelin en temel sorununun konuşulmasını sağlayan üniversite idari personelinin ve sendikamızın çalışmalarıdır. Ama bu süreci hep birlikte herkesi kapsayacak şekilde bitirmemiz gerekmektedir. O yüzden daha güçlü mücadele etmeliyiz. . Sesimizi daha güçlü duyurabilmek için sizlere daha fazla ihtiyacımız var. Tayin Yönetmeliği, düzenlemesinin gündemde olduğu şu günlerde birlik içerisinde tek ses tek yumruk mücadelemizi güçlü şekilde sürdürelim.

    Bizi her ne kadar Sahada, Alanda ve Masada Görmek istemeseler de %2 Sendika Rüşveti ile bağımsız sendikaları sahadan çekmeyi amaç edinseler de, 7 yıllık emeğimizi boşa çıkarmaya Üniversite İdari Personelini yalnız bırakmaya çalışsalar bunu başaramayacaklar. Sonuna kadar Sendikamızın bizlerin yanında yer alan çalışma arkadaşlarımıza minnettarız. Sendikamızı ne kadar sağlam temeller üzerine kurduğumuzu, nasıl büyük bir aile olduğumuzu bizi bizden başkasının anlayamayacağını, Üniversite İdari Personelinin kendi elleriyle kurup bugüne getirdiği evladımız sendikamız ÜNİ-PER-SEN olarak siyasete, çıkar gruplarına bulaşmadan da sendikacılık yapılabileceğini örnek sendikacılığımızı tüm Türkiye’ye gösteriyoruz. Göstermeye devam edeceğiz.

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

#TayinNakilHakkı

bottom of page