top of page

             

          Muş Alparslan Üniversitesi Temsilcimiz Osman Bey tarafından hazırlanan Üniversite İdari Personelinin Tayin Nakil İşlemleri Taslak Çalışmasını Cumhurbaşkanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve YÖK'e son kez göndererek randevu talebimizi iletiyoruz. Bu sorunun çözümü Sendikamızın en birinci önceliği olmuştur ve çözene kadar durmayacağımızı ve her geçen gün sesimizin daha gür çıkacağını bildirmek isteriz. Her türlü çalışmaya açığız bu sorunun çözümü için yapılacaklar ile ilgili taslak bir programda oluşturduk. Elimizi taşın altına değil gövdemizi bu taşın altına koymaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz. Bu sorun artık bitmeli bu mağduriyet son bulmalı...

 

Biz bunları söylerken ellerinde gücü olanlarda ; 

       Sağolsun Öğretmen Sendikasının biri Öğretmenlerin atama ve yer değiştirme yönetmeliğindeki puanlama için dava açmış. Bir tanesi de YÖK Başkanının yanına Maarif Kongresine YÖK'ten destek için gitmiş. Hala bu sendikalardan medet uman arkadaşların olduğunun farkındayız. Ama bunları görün artık YÖK başkanının yanına giden bir sendikanın en ana konusu Üniversite İdari Personelinin Tayin Nakil sorununu çözmek için konuşmak olmalıdır. Üniversite İdari Personelinin Puanlamayı bırakın bir tayin nakil yönetmeliği bile bulunmuyor. Çok  fazla bir şey söylemeyeceğiz bu konuda yorumu sizlere bırakıyoruz. 

         Sayın Prof.Dr. YEKTA SARAÇ randevu talebimizi iletiyoruz. Öğretmen Sendikalarına gösterdiğiniz hassasiyeti Sendikamız randevu talebine de göstermenizi temenni ederek.

        Üniversite İdari Personeline Söz verdik bi kere dönmek yok diyoruz.  Yoruluyoruz. Terliyoruz... bi koşturmaca, bi heyecan var yüreğimizde.. Biliyoruz ki Birbirimize sarılıp, kenetlenebilirsek yapamayacağımız sivil toplum hareketi, alamayacağımız hak yoktur... 

       Bu yüzden Üni-Per-Sen olarak vaatte bulunmuyoruz, bize şans verinde demiyoruz. Yine söylüyoruz. Bırakın deneyelim. Üni-Per-Sen kurulurken hak ve kazanım noktasında 0 (sıfır)dık. Halen Sıfırız ve Maalesef bugün yaşananlarda bu şekilde sürdürmek istediklerinin göstergesidir. Bırakın deneyelim, Biz inatla çalışmaya, mücadele devam etmeye kararlıyız... Destekleyen ve desteklemeyen tüm Üniversite İdari Personeli kardeşlerimize şükranlarımızı sunarız.

       Aşağıda taslak çalışmamız yer almaktadır. Öneri ve görüşlerinizi lütfen sendikamıza iletin. Öğretmen Sendikalarına üye olsanız dahi gelin destek verin bu sorunu çözelim gündemimizden çıkaralım. Çünkü daha ilgilenmemiz çözmemiz gereken çok fazla konu var.  

Üniversite İdari Personeli Tayin Nakil Hakkı Taslak Program 

bottom of page