top of page

PERSONEL SERVİSLERİNİN KALDIRILMASIYLA İLGİLİ GENELGEYE DAVAMIZI AÇTIK

 

           Öncelikle belirtmek isteriz ki, kamudaki lüks, israf ve savurganlığın önlenmesi elzemdir. Fakat tasarruf adı altında kamu hizmetlerini yürüten ve yoksulluk sınırının yarısına yakın ortalama bir ücretle geçinmek için adeta kıvranan memurların mali ve sosyal haklarına dokunulması asla kabul edilemez.

 

              Mevcut durumda dahi emeğin ve alın terinin karşılığı tam anlamıyla verilmezken bir de azaltılması tasarruf değil kamunun insan kaynağını yok etmek anlamına gelir. Bunun yanında İnsan sağlığı, çalışma performansı, motivasyon v.b. onlarca sebeplerden doğacak İş Güvenliği ve Sağlığı sorunlarıyla karşı karşıya kalacağız.

 

      Hele ki kamuda en düşük ücreti alan, üniversitelerde verilen hiçbir tazminattan faydalanmayan, Üniversitelerde en çok lojmana ihtiyacı olmasına rağmen %10 kontenjan ayrılan Üniversite Çalışanlarının tek varlığı olan servis hizmetinin de kaldırılması demek artık üniversite çalışanlarının hiçbir değeri yok demektir.

 

      KAMUDA TASARRUFUN ÇÖZÜMÜ; MADDİ İMKANLARI KISITLI OLAN VE SERVİSLERİ EN ÇOK KULLANAN İDARİ PERSONELİN SIRTINA YÜKLENMEMELİ…

 

              Bu konuda gerekli çalışmalarımızı Hazine ve Maliye Bakanlığına sunduk. Davamızı açtık ve Süreci yakından takip edeceğiz.  Servis Hakkımız Kırmızı Çizgimizdir.

bottom of page