top of page

SENDİKAMIZ 6 YAŞINDA

Üniversite İdari Personel Sendikasının Kuruluşu İdari Personelin Doğum Günüdür…

           Bugün Üniversitelerde GİH, THS ve YHS sınıflarında görev yapan Üniversite İdari Personelinin özlük, sosyal ve mali haklarının iyileştirilmesi, hak kayıplarının önlenmesi ve kaybedilen itibarının yeniden inşası için 17 Nisan 2015 günü "ÜNİVERSİTELERDE BİZDE VARIZ" diyerek başlatmış oldukları Varoluş Mücadelesinin bütünleştiği Üniversite İdari Personel Sendikası (Üni-Per-Sen)’nin kuruluş günüdür. Sendikamız 2021 yılında Kırklareli Üniversitesi’nde Yetkili Sendika durumunda ve 48 Üniversitede Temsilciliklerini kurmuş ve her geçen gün gücüne güç katarak çalışma arkadaşlarımızın umudu ve gururu olarak mücadelesine devam etmektedir.

       "Ben" yerine "Biz" demeyi ilke edinmiş, dik duruşu, onurlu, vakurlu mücadelesi ve siyasal sendikacılığa hayır diyerek Üniversite İdari Personelinden aldığı güç ile Kazanım Mücadelesini alnının akı ile vermektedir. Üniversite İdari Personel Sendikasının ve üyelerinin bugün gurur günü, Üniversite İdari Personelinin Doğum Günüdür.

  • Sendikamız büyümesini siyasete borçlu değildir ve yetki peşinde değil, etkili bir sendika anlayışındadır.

  • Sendikamız Üniversite İdari Personelinin sorunlarını çözmek için mücadele edecektir. Bu gündem dışında tali gündemlerin oluşmasına şimdiye kadar izin verilmedi bundan sonrada verilmeyecektir.

  • Sendikamızda her bir üye; hem yönetici, hem başkan, hem genel başkandır.

  • Sendikamızda "Ben" olgusuna yer bulunmamakla birlikte, tüm çalışmalar "BİZ" olgusuyla ve ışığında yapılmaktadır.

  • Taraf olmak yerine TAVIR koyan sendika olarak tarafsızlığı ortaya koymuş ve yapılan yanlışlara en sert TAVRINI koyarak, hak arama mücadelesinde yeni bir çağ başlatmıştır.

  • Üniversite İdari Personelinin umutlarının yeşerdiği ve birlik, beraberlik ve kardeşliğin kazandığı Varoluş Mücadelesinin başladığı ve Üniversite İdari Personelinin "Üniversitelerde Bizde Varız!" haykırışının yapıldığı yerdir.

         Biliyoruz yolu doğru olanın yükü ağır olurmuş, zor bir göreve çıktık. Omuzlarımızda çok büyük bir yük var, ama biliyoruz ki umutlarınız, dualarınız bizimle. Biz de elimizi değil gövdemizi koyduk bu mücadeleye. İdari Personelin Sesi, Umudu olduk.  Söylenmeyeni söyledik, yazılmayanı yazdık, Sendikal Boşluğu doldurmaya, tükenmeye yüz tutmuş umutları yeniden yeşertmek için biz bu yolda olmaya devam edeceğiz. Her gün daha güçlü her gün daha fazla mücadele gücüyle devam edeceğiz.

        Nasıl ki 2015 yılından bugüne ilkeli, dürüst, özümüzde sözümüzde bir oldu, siyasete bulaşmadık, sendikamıza zerre leke getirmedik, üniversite çalışanlarını utandırmadık, bize olan güveni boşa çıkarmadık. Bundan sonrada öyle olacak.

       Gelin arkadaşlar evinize yuvanıza gelin birlik olalım. 2021 yılını kazanımlar yılı yapalım. Bu sendika bizim geleceğimizdir bu sendika çalışma arkadaşlarının yanıdır bu sendika umudun adıdır. Gönlünüz bizimle olup üyeliğiniz başka yerde olmasın. Vicdanınız rahat olsun…

       Bizlere destek veren, gönül veren ve Mücadelemize ortak olan tüm dostlara, meslektaşlarımıza saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunarız.

 

                                                                                                    Üniversite İdari Personel Sendikası Yönetim Kurulu

6 yaş.png
bottom of page