top of page

DERDİMİZ SENDİKA AİDATI DEĞİL! HAKLARIMIZ!

 

       24.02.2024 tarihinde yaptığımız Tüzük Değişikliği Kongresi ile derdimizin sendika aidatları değil haklarımız olduğunu tekrar ortaya koymak adına sendikamız aidatlarını binde 4’e çekerek tüm öğretmen sendikalarının altına düşürdük. ÜNİPERSEN üyeleri her ay %20 daha az sendika aidatı ödeyecek ve eşit ikramiye alacaktır. Diğer sendika üyelerine göre yıllık yaklaşık 1.000 TL kazanım sağlayarak üyelerimizi destekleyeceğiz.

 

        Sendikamıza ve üyelerimize hayırlı olsun. Bizim derdimiz de, mücadelemiz de haklarımız için. Sendikamız, üniversite çalışanlarının Hakları ve temsiliyeti noktasında çok büyük adımlar atmış ve bu adımların sonuca ulaşması için var gücüyle çalışmaktadır.

 

      Biz bu büyük mücadeleyi verirken, maalesef malumsenlerin haklarımız yerine üye aidatlarıyla ve hak savunan sendikaların önünü kesmekle uğraşlarına hep birlikte şahit olmuştuk. Hak, Hukuk bilmez bu sendikaların ortaya çıkardıkları mağduriyetleri düzeltmekle de uğraşmak bize düştü. Çalışma Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları ofisine tüm sendikalı kamu personelinin ayrımsız şekilde 4688 sayılı kanunun 42. maddesi marifetiyle toplu sözleşme ek protokolüyle tüm sendikalı kamu çalışanlarına ayrımsız şekilde 537 TL ödenmesi için talepte bulunduk. Farkımız ÜNİPERSEN üyelerine değil, tüm sendikalı kamu personeli için istedik. Sendika aidatıyla memuru ayrıştıran, aynı odada çalışan memuru birbirine düşman eden bu zihniyetteki sendikalarda inşallah bu yüzsüzlük ve aymazlıklarından utanırlar. Ayrımsız ayrıcalıksız tüm memurlara 537 TL sendika ikramiyesini de çözeceğiz. Bizim bu tartışmalara ayıracak zamanımız yok bizim siyasetle işimiz yok.

 

       Değerli çalışma arkadaşlarımız Tayin Nakil Hakkı, Merkezi GYS/UDS ve Yükseköğretim Tazminatımız için ilk adımların atılmasını sağladık. Bu adımları sonuca ulaştırmak için şimdi çok daha güçlü mücadele etmeliyiz. Bu mücadelemizin başarılı olması içinde elimizin güçlü olması ve birlik olmamız gerekli bu kapsamda tüm çalışma arkadaşlarımızdan sendikamız çalışmalarına destek olmalarını öğretmen sendikalarında üye olan üniversite çalışanlarının sendikamıza üyeliklerini taşımalarını rica ediyoruz.

 

      Sendikamızda, 2015 yılından bugüne ilkeli, dürüst sendikacılık anlayışıyla özümüzde sözümüzde bir oldu. Siyasete bulaşmadık, sendikamıza zerre leke getirmedik, üniversite çalışanlarını utandırmadık, bize olan güveni boşa çıkarmadık. Bundan sonrada öyle olacaktır. Yıllardır hep yetki aldık alıyoruz hikayesi ile yıllarını geçiren üniversitelerden ve üniversite idari personelinden bir haber öğretmen sendikalarından olmayacağız. Biz hep farklı olacağız, bu sendikalardaki kısır döngüye karşı çıkacağız. Haklarımız ve geleceğimiz için kendi sendikamıza, çalışma arkadaşlarımıza, ailemize destek vermemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor; 2 günde ailemize katılan 385 çalışma arkadaşımıza ve bizi ne olursa olsun yalnız bırakmayarak zor günlerde üye olarak destek veren binlerce çalışma arkadaşımıza meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

 

Sorunlarımızın çözümü, haklarımızın geliştirilmesi için hep birlikte Üniversite Çalışanlarının İlk ve Tek Temsilcisi Sendikamız ÜNİPERSEN çatısı altında mücadele etmek için Sendikamız web sayfasından https://www.unipersen.org.tr/uyelik-formu linkden üyelik formumuzu doldurarak imzalayıp bilgi@unipersen.org.tr mail adresimizden veya 0 312 911 73 10 whatsApp hattımızdan bize ulaştırın.

 

Haydi, Sen de ÜNİPERSEN'li Ol

IMG_8199.JPG
IMG_8208.JPG
IMG_8204.JPG
IMG_8248.JPG
bottom of page