top of page

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİNDE PERSONEL SERVİSLERİ YENİDEN BAŞLIYOR

​SERVİSLER KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR        Memurun Servisinden, Maaşından, Haklarından Tasarruf olmaz olamaz. Kocaeli Üniversitesi'nde tasarruf tedbirleri nedeniyle daha önce iptal edilen servis ihalesinin tekrar yapılması kararı alınmıştır. Kocaeli Üniversite Yönetimine bu adımları için teşekkür ederiz.

       Bir çok üniversite servis ihalelerini durdurulmuş, iptal etmiş durumundadır. Kamuda tasarruf adı altında ciddi sorunlara neden olan ve çalışanları mağdur eden bu durum düzeltilmeli ve personel servisleri tekrar başlatılmalıdır.

       Haberde eski Ak Parti Milletvekili ve Eski Rektörün Hazine ve Maliye Bakanına ulaşarak durumu anlattığı ve kendilerine hak vererek servis hizmetinin tekrar başlatıldığı dile getirilmiştir. Sadece Hazine ve Maliye Bakanımıza ulaşan üniversite yönetimlerinin servis sorunu değil tüm Devlet Üniversitelerinde personel servis sorunu vardır. Tüm Üniversite Çalışanlarının da bu konuda talebi ve isteği vardır. Devletimiz ve Hazine ve Maliye Bakanımız bu konuyu açıklığa kavuşturmalıdır.

Bugün kendi araçları olan üniversiteler bile Tasarruf tedbirleri bahanesiyle servis hizmetini durdurmuşlar ve yüzlerce servis aracını kurum garajlarında çürümeye terk etmişlerdir. Bu kabul edilebilir bir durum değildir.

Bu yanlışın bir an önce düzeltilmesi ve Personel Servislerimizin bir an önce tekrar hizmete alınmasını tekrar kamuoyuna ilan ediyor ve bu konuda mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi bildiriyoruz.

Haber Linki >>> https://www.ozgurkocaeli.com.tr/haber/20805251/koude-servisler-yeniden-basliyor

Ekran görüntüsü 2024-07-09 092122.png
bottom of page