top of page

   

İMZA DİLEKÇESİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

     Değerli çalışma arkadaşlarımız; ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulu, ODTÜ yerleşkesi içerisinde yaklaşık 100 dönümlük alan üzerine 1989 yılında kurulmuş ve birçok ilde okullarını açarak büyümüştür. ODTÜ için ODTÜ çalışanları için önemli bir değer olan okulumuzla gurur duymaktayız. Okulumuzun da bugünlere gelmesinde üniversitemizin arazisi üzerinde kurulması ve üniversitemizin marka ismini kullanarak ciddi katkı sağlayan ODTÜ olduğu da aşikardır. Vakıfların kurulmasının en temel amacı; KAR ELDE ETME KAYGISI GÜTMEDEN topluma katkı sağlamak, insanlara hizmet vermek ve özelde de ODTÜ Geliştirme Vakfı’nın temel ilkeleri çerçevesinde eğitime destek, birlik ve dayanışma olduğu bilinmelidir.

      ODTÜ kolejinin 2022 yılı ücreti (Buna göre ilkokul 1 için 33.375 TL + 14.500 TL etüt ücreti + yemek bedeli 15.000 + Servis en yakın mesafe 10.000 TL + Okul Kıyafeti Toplam 4500 TL)  ile maalesef bir çok ODTÜ çalışanı sadece eğitim ücretine kısıtlı uygulanan indirim nedeniyle çocuklarını okulunuza büyük özveri göstererek yazdırabildi yada yazdırmadı kaydını silmek zorunda kaldı.

        2023 Yılında Kamu Personeline gelecek olan %30 kısıtlı zam ile 2022 yılında çok zor şartlarda okulunuza kayıt yaptırılabilmişken. 2023 yılında tamamen imkansız hale geleceği ortadır.

       ODTÜ çalışanlarının Kolejde çocuklarını okutması imkansız duruma gelmiştir. Şunu belirtmek isteriz ki ODTÜ kampüsü içerisinde ODTÜ çalışanların çocuklarının eğitimi için kurulan bir okuldan yararlanamaz duruma geldiysek bir şeyler yapılması gerektiği açıktır. Bu nedenle ODTÜ çalışanları olarak ortak dilekçe kampanyamızı başlattık. Çocuklarımızın geleceği için tüm ODTÜ çalışanlarının Akademik, İdari,  Sendika vb ayrımı yapmadan bu dilekçe kampanyamıza bu mücadelemize katılımını bekliyoruz. Dilekçeleri doldurulduktan sonra Sendikamız Temsilcilerine bilgi@unipersen.org.tr mail adresine gönderebilirsiniz.

Birlikte Güçlüyüz…

TALEPLERİMİZ;

  • ODTÜ Çalışanlarına gelir düzeyleri de dikkate alınarak indirim oranlarının artırılması Ve yemek, kitap, Kıyafet vb. hizmetlerde de ODTÜ çalışanlarına sadece maliyet tutarlarının yansıtılması.

 

  • Üniversitemize yeni başlayan, nakil gelen veya ara sınıflarda ODTÜ Kolejine başlayacak çocuklarımız, kontenjan olmadığı gerekçesiyle kayıt işlemini gerçekleştirememekteler. Bu konuda ODTÜ çalışanlarına öncelik verilmesi.

bottom of page