top of page

     KAMUNUN KAMBURU OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLMEDEN MECLİS TATİLE GİRMEMELİ!!

 

      TBMM tatile girmeden önce kamu görevlilerinin acil çözüm bekleyen sorunları ileri bir zamana ertelenmeden çözülmelidir. Toplu Sözleşmelere eklenen, Siyasi Parti Liderleri, Milletvekilleri, Sendikalar, STK’lar tarafından her zaman kürsülerde dile getirilen, umutlandırılan kamu personelinin artık bu sorunların çözümü için başka baharları beklemeye sabrı kalmamıştır.

 

     Türkiye'nin yüzyılında bu ülkede halen ailesinden ayrı, memleketinden ayrı yaşamak zorunda bırakılan Üniversite İdari Personeli olmasını kabul etmiyoruz. Toplu Sözleşme Metninde yer alan Cumhurbaşkanımız tarafından dile getirilen ve YÖK tarafından ön çalışması başlatılan ancak çözülmeyen ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARININ KANAYAN YARASI TAYİN NAKİL hakkımız TBMM kapanmadan çözülmelidir.

 

      3600 ek gösterge düzenlemesinde adalet terazisi bozulmuş, büyük bir çoğunluk kamu personeli 3600 ek göstergeye kavuşurken diğer memurlarımız kapsam dışı bırakılmıştır. Şefim, memurum, hizmetlim. Sen bizim canımızsın, ciğerimizsin pandemi de olsun, afette olsa hep görevinin başında oldun. 2 milyonun üzerinde kamu çalışanlarına 3600 ek göstergeyi verdik ama sizlere 3600 ek göstergeyi veremiyoruz demek haksızlıktır… Cumhurbaşkanımız Seçim Sonrası ilk işimiz 3600 Ek Gösterge adaletsizliğini düzeltme sözünü vermiştir. Fakat adımlar halen atılmamıştır. Özellikle birinci dereceye inmiş olan tüm kamu çalışanlarının ek gösterge 3600 olarak Meclis Kapanmadan revize edilmelidir.

 

      Kamunun yükünü çeken, ancak emeğinin ve alın terinin karşılığını alamayan, 140 Bin Yardımcı Hizmetler Sınıfı personelinin yıllardır süregelen sorunlarının çözülmesi amacıyla 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 36'ncı maddesinde yer alan "Yardımcı Hizmetler Sınıfının" kaldırılmasını, bu sınıfta istihdam edilen mevcut personelin, herhangi bir işleme tabi tutulmaksızın eğitimlerine ve kadrolarına uygun diğer hizmet sınıflarındaki kadrolara meclis kapanmadan uygun kadrolara atamaları yapılmalıdır.

 

     Çalışma barışı için, hakça bölüşüm ve adalet için "Bu adımları atmak meclisimizin ve hükümetimizin sorumluluğudur, bu sorumluluğun yerine getirilmesini bekliyoruz.

         ÜNİPERSEN olarak alanlarda olmaya devam edeceğiz. Sizlerden isteğimiz Sendikamıza üyeliklerinizi taşıyarak mücadelemizi güçlendirin. Haklarımıza, Geleceğimize ve Çalışma Arkadaşlarınızın Mücadelesine sahip çıkın. 

bottom of page