top of page

Her gün kamuoyunda memurlar için zam haberleri zam tarihleri verilmektedir. Memurun artık sabrı kalmamıştır. Hiç Kimse, Buçuklu Zam Tahminleri ve Tarihleriyle Kamu Çalışanlarını Oyalamasın!!!

 

Memur bugün ev kirasını ödeyemeyecek duruma gelmiş, faturalarının birini ödüyorsa diğerini ödeyemez hale gelmiş, her şeyden öte memur evinin mutfağından bile kısmaya başlamıştır. Kurumlarında verilen hiç bir tazminat hakkından faydalanamayan ve kamuda en düşük ücreti alan Üniversite İdari Personeli için ise durum çok daha zordur. Yüzdelik zamlarla maaşımız düşük olduğu için daha düşük tutarlarda artış sağlanmakta ve arada ki makas giderek artmaktadır.

 

Bu nedenle Seyyanen zam talebimiz olan 7.500 TL’nin Kamu Çalışanlarına bir an önce verilmesi zorunluluktur… Maddi İyileştirmelerin yapılması zorunluluktur…

 

Siyasi bağımlı sendikaların memurun sorunları için çözüm üretmemesi ve sendikal faaliyet dışında her türlü çalışmayla ilgilenmelerine artık dur demenin zamanı gelmedi mi? Memurun şu durumunda bile bir eylem planı olmayan işçi sendikaları kıran kırana pazarlıklar gerçekleştirirken %25 zammı alkışlayan Öğle tatilinde boş cüzdan eylemi mesai sonunda uçan balon eylemi yapan malum sen ve ortağına dur deme zamanı gelmedi mi? Haklarımıza sahip çıkmaya, Kadrolarımızın Mücadelesine katılma zamanı gelmedi. Artık Üniversite İdari Personel Sendikası zamanıdır. Şimdi haklarımıza, kadrolarımızın mücadelesine destek zamanıdır. Bağımsız Hak Sendikacılığının Zamanıdır.

 

#MemuraSeyyanenZam

#ÜniversiteİdariPersonelSendikasıZamanı

#BağımsızHakSendikacılığı

bottom of page