top of page

TÜİK Verilerine göre tüketici fiyatları Ağustos ayında %9,09 arttı.

    

    Her ay memurun alım gücü enflasyon karşısında erimeye devam etmektedir. MALUMSEN'nin yıllık attığı imzanın aylık enflasyon verisinden neredeyse düşük olmasına rağmen hala kazanım türküsünden taviz vermiyor olmaları kamu personeli ile dalga geçmektir. Kul hakkına girmektir.

     Toplu sözleşme masasında hiçbir kazanım elde edemeyip büyük kazanım elde ettik diyerek kamu çalışanlarını aldatmaya çalışan Malum sendikalar bugün %9,09 enflasyon verisiyle imzasının altında ezilmiştir. Yine zam oranın belirlenmesini TÜİK'e, enflasyona bırakmış etkisizliğine devam etmiştir.

      Toplu sözleşmeye tek madde ile gidin dedik. Enflasyon + maaş zammı bu olmalıydı. Ama maalesef yine masadan etkisiz şekilde tiyatro oynayarak imzaları attılar. Artık kamu personelinin vicdanına bırakıyor gerekeni söylemenizi, yapmanızı bekliyoruz.

      Biz sendika olarak ilk günden beri aynı şeyi söylüyoruz. Piyasa gerçeklerinden uzak, memurun mutfağı ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bu zamların memurun alım gücünü arttırmak bir yana, mevcut durumundan daha fazla kayıplara neden olacağını söylemiştik, gelinen noktada haklılığımız maalesef ortaya çıkmıştır.

    Memur bugün ev kirasını ödeyemeyecek duruma gelmiş, faturalarının birini ödüyorsa diğerini ödeyemez hale gelmiş, her şeyden öte memur evinin mutfağından bile kısmaya başlamışken memuru aldatmayı seçenlere inat biz doğruyu söylemeye, memurun her daim yanında olmaya devam edeceğiz.

     Memur bu açıklanan veriler üzerinden her ay daha düşük reel ücret almaktadır. Biz sendika olarak tekrar ediyoruz. Memur maaşlarında Enflasyon + Maaş Zammı olarak belirlensin ve Enflasyon aylık olarak maaşlara yansıtılsın.

bottom of page