top of page

HUKUK ZAFERLERİ

      Kurulduğumuz günden beri; haksızlıklara, adaletsizliklere, kayırmacılığa ve hukuk dışılığa karşı mücadele eden, üniversite idari personelinin hak ve çıkarlarını savunmayı ilke edinmiş sendikamız bugünde aynı kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. Üniversiteler de çalışanlarımıza yapılan bir haksızlık varsa biz sonuna kadar mücadelemizi sürdürerek diyalog yoluyla çözemediğimiz sorunlarımızı dava yoluna götürmekten çekinmedik çekinmeyiz.

Bu kapsamda,

• Dokuz eylül üniversitesinde 2547 sayılı kanunun 13/b4 maddesine dayandırılarak keyfi şekilde görevlendirilen üyemiz için açtığımız davada mahkeme bir kez daha keyfi uygulamaya dur diyerek görevlendirmenin yürütmesini durdurdu.

• Şırnak üniversitesinde akademik personelin lojmanlarının görev tahsisliye çevrilmesi ve idari personelin lojmandan çıkarılması kararına açtığımız dava ile kararın yürütmesini durdurduk.

       Birçok çalışma arkadaşımızın davaları devam ediyor… 13/b4 görevlendirmeleri, hülle atamalar, GYS haksızlıkları, lojman adaletsizlikleri ve sendikamızın açtığı Kuruluş Geliştirme Ödeneği ve Yükseköğretim Tazminatı davalarımız devam ediyor. İnşallah hepsinden güzel haberler alacağız. Sendikamız her alanda mücadelesini sürdürmektedir.

     Alanda eylemlerimiz, üniversitelerde üniversite yönetimleri ve çalışma arkadaşlarımızla istişarelerimiz, mecliste milletvekili görüşmelerimiz, YÖK’te YÖK yöneticileri ile görüşmelerimiz, mahkemelerde hukuk mücadelemizle üniversite idari personelinin mücadelesini her alanda sürdürerek üniversite idari personelinin gururu, umudu olmaya devam ediyoruz… İnşallah kazanımlarımızla sesimizi çok daha fazla duyuracağız.

    Değerli çalışma arkadaşlarımız, bizler her zaman tutunduğunuz dal, sesiniz, adalet talebinizin savunucusu oluruz. Çalışma arkadaşınız, dostunuz, aileniz oluruz.

      Üniversiteler hepimizin ve geleceğimizi sağlam temeller üstüne inşaa etmek her çalışanın vazifesidir. Sendikamız tüm yöneticileri kadrolarımızdan gelerek 7 yıllık tecrübeyle artık her alanda yanınızda. Ve bu güçlü temeller ile oluşturduğumuz ailemiz üniversitelerin en güçlü sendikası konumuna gelmiştir.

    Herkesi bu büyük aileye bekliyoruz… Bu büyük mücadeleye bekliyoruz… Üniversite çalışanlarının varoluş mücadelesinde yanımızda olmanızı istiyoruz...

bottom of page