top of page

ANAYASA MAHKEMESİ ÖNÜNDE ADALET ARADIK! (4.Hafta)

 


     Bu hafta Anayasa Mahkemesi Önünde Adalet İçin Karar Eyleminin 4. Haftasındayız. 1 Yıldır Anayasa Mahkemesinin Karar Vermesi İçin Bekliyoruz. Sendikalara Getirilen %2 Sendikal Baraj ve  Sendikalara Uygulanan Tercih Hakkı Yasakların Kaldırılması İçin Tek Ve Yetkili Kurum Anayasa Mahkemesidir. 


     Tam 1 Yıldır Bağımsız Sendikalara ve Bu Sendikalara Üye Olan Devlet Memurlarına Baskılar Yapılıyor. Bağımsız Sendikalara Üye Olan Memurlar, Sendika Değiştirmeye Zorlanıyor. Direnen, Dayanan ve Omurgalı Duruş Sergileyen üyelerimize Selam Olsun. 
Üyelerini Ortada Bırakan, Anayasa Açıkça Aykırı Olan Sendika Barajının Kaldırılması İçin Alanlara İnmeyen, Yapılan Hiçbir Eyleme Katılmayan ve Eylemsel Hale Geçmeyen, Sendikamsı Yapılara Da Lanet Olsun.  


         Parti Sendikaları İle Sendikal Kimliklerini Kaybetmiş, Mücadelesi, Vizyonu, Misyonu, Felsefesi Olmayan Tabela Sendikalarının İş  Birliği İle Devlet Memurlarının Gerçek Sorunları İçin Alanda, Sahada, Eylemde Ve Mücadelede Olan Bağımsız Sendikalara Darbe Yapılmıştır. Bugün Kendini Huzurda Hisseden ve Barajın Üzerinde Olduğu İçin Keyfinden Ödün Vermeyen Sendikalara Da Bir Çağrımız Vardır. 


          Dün %1 Diye Başlayan Bugün %2 Olarak Devam Eden Barajın, Yarın %5 veya %10 Olmasının Önünde Kim Duracak! Bugün Yasakları ve Barajları Tarihin Utanç Çöplüğüne Gönderemezsek! Yarın Alana İnecek, Mücadele Edecek, Dayanışma Gösterecek Kimseyi Yanınızda Bulamayacaksınız. Bunu İyi Bilin.


     Bir Memur, Aynı Odada, Aynı Masada, Aynı Kadroda Görev Yapıp Sadece Sendikasından Dolayı Daha Az Ücret Alması Anayasayamıza Açıkça Aykırıdır. Sendika Güvenliğini Açıkça Tehdit Eden, Devlet Memurlarının Sendikal Tercihi Üzerine Vesayet Kuran, Yeni Sendikaların Kurulmasını Önleyen Bu Kanunun Mülga Edilmesi, İptal Edilmesi İçin Anayasa Mahkemesinin Karar Vermesini Bekliyoruz. 4. Haftada Bu Çağrımızı Yeniliyoruz. Artık Kararınızı Verin. Artık Kararınızı Verin.

bottom of page