top of page

HAKKIMIZ OLANI BANKALARDAN ALANA KADAR

MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ...

 

         Sendikamız tüm alanlarda mücadelesini sürdürdüğü gibi Üniversitelerde yapılan Banka Promosyon Anlaşmalarının güncellenmesi için de Ocak ayından bu yana mücadelemiz tüm kurumlarda, tüm üniversitelerde büyüyerek devam etmektedir. Ocak ayında Yetkili Etkisiz Sendikaların olur mu öyle şey dedikleri başaramazsınız diyenlere inat sürdürdüğümüz mücadelemizle banka promosyonlarında bugün çok yüksek tutarlarda olmasa da en azından çalışanlarımıza 2 maaş tutarında bir iyileştirme sağlamıştır. Tutarların yükseltilmesi konusunda da mücadelemiz, itirazlarımız devam etmektedir.

      Bugün Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde İş Bankası 7.250 TL revize ücreti kesildikten sonra 17.750 TL çalışanların hesabına yatırılacaktır. Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde çalışanlara yapı Kredi tarafından 22.300 TL yatırılacaktır. Batman Üniversitesinde Yapı Kredi Bankası 12.500 TL yatırılacaktır. Bir çok Üniversitemizde revize haberleri gelmektedir.

     Banka Promosyonlarının iptali ve revizesi için geçen her gün memurların kaybına olmaktadır. Bir çok üniversite ve kurum bu konuda harekete geçerken halen bir çok üniversite sessizliğini korumaktadır.

      Bir an önce çalışmaların başlaması için hem yönetimlere hem de bankalara çağrımızı yeniliyoruz.

     Devletimize yük getirmeyen memurumuzun bir yarasına merhem olacak bu hakkımızın bir an önce karşılanmasını istiyoruz. Sendikamız sonuna kadar mücadelesini sürdürmekte kararlıdır.

      Bunun için bazı üniversitelerde davalar, bazı üniversitelerde bireysel noter tebligatı, bazı üniversitelerde banka eylemleri yapmaktayız. Cumhurbaşkanlığı'na ve zorluk çıkaran bankalar için BDKK'ya yazılarımızı yazdık.

      Tüm alanlarda mücadelemiz haklarımızı alana kadar devam edecek…

      2022 yılına güzel, güçlü ve umut dolu bir başlangıç yapan sendikamızın geçmişten gelen bu hataların düzeltilerek Personelin haklarının korunduğu, birlik ve beraberliğin sağlandığı bir iklimi getirmek için yola çıkıyoruz. Siyasetle bölünen Sağcı grup, solcu grup, bu söylemlerin hepsini bitirip kucaklaşıyoruz. Artık Üniversitemizde tek bir grup var oda 2015 yılından beri sadece ve sadece Üniversite İdari Personelinin Haklarını savunan Siyaset vb hiç bir oluşumla bağlantısı olmayan, Öğretmenlerin kurduğu, yönetici olduğu sendika değil, çalışma arkadaşlarınızın kadrolarımızın kurduğu sendikamız ile başaracağız.

      Bu iklimi oluşturmak için öncelikle Tüm çalışma arkadaşlarımıza ziyaretlere başladık bir yandan da Üniversitemizin tüm yöneticileriyle görüşmek için randevularımızı almaktayız. Bu üniversite hepimizin bu üniversite biz içinde olduğumuz için başarılı ve özel bu nedenle hep birlikte haklarımızı alarak mutlu bir iklimde çalışmayı sağlayacağız. Bunu hep birlikte başaracağız tüm arkadaşlarımızı bu mücadelemizde yanımıza bekliyoruz...

bottom of page