top of page

      BANKA PROMOSYONU HUKUK ZAFERİ

        Bildiğiniz gibi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi daha önce Yapı Kredi A.Ş. ile yapmış olduğu maaş promosyon anlaşmasını geçtiğimiz yıl yine aynı banka ile anlaşma yoluna giderek güncelleme kararı almıştı. Gerek güncelleme anlaşmasının yapılış şekli, gerekse de personelin bilgilendirilmesi konusunda yapılması gereken bilgilendirmeler yapılmaması nedeniyle, personel için yapılan anlaşmaların şeffaf bir şekilde yürütülmesi adına konuyu davaya götürmüştük. Yargı da, başvurumuzun yerinde olduğuna karar vererek, bu tür anlaşmaların gizliliği olamayacağına, sözleşmenin tarafı olan personele sağlıklı bilgilendirme yapılması gerektiğine karar vermiş kurum bu kararı da üst mahkemeye taşımış üst mahkeme üniversitenin itirazını red ederek ihale protokolünün tarafımıza verilmesine karar vermiştir.

        Protokol Avukatlarımız tarafından incelenecek kamu oyu ile paylaşılacaktır. Üniversite Yönetimlerine tekrar çağrımızdır, Üniversite Yönetimlerinin Haksız, Hukuksuz uygulamaları ve Kurumun Keyfiyeti nedeniyle Kurumun Avukatlarını, Bütçelerini boşa kullanmayın, Mahkemeleri Meşgul etmeyin.

       Taleplerimizin bazı bankaların işine gelmediğini biliyoruz. Bazı Kurum Yönetimlerinin de işine gelmediğini biliyoruz. Hatta bu sözleşmelere o gün dahi düşük olduğunu bile bile imza atan yetkili etkisiz sendikaların da işine gelmediğini biliyoruz. Ama Devletimize yük getirmeyen memurumuzun bir yarasına merhem olacak Banka Promosyonları İhalelerinde bankaların yanında değil üniversite çalışanlarının yanında olacağız ve kurumlarında bu yönde hareket etmesini sağlayacağız

RED WHITE YELLOW GENERAL LAW FIRM INSTAGRAM POST (945 × 378 piksel) (Twitter Gönderisi) (F
bottom of page