top of page

Çalışma Arkadaşlarımızı Yalnız Sahipsiz Bırakmayacak  Başladığımız İşi Bitirmeden Mücadelemizi Bitirmeyeceğiz

 

          Değerli Çalışma Arkadaşlarımız; Öncelikle sendikamıza desteğiniz ve bizlere güveniniz için teşekkür ederiz.

      Haksız hukuksuz %2 kararıyla ilgili herhangi kanunlaşan bir durum olmadığını tekrar belirtiyoruz. Dün komisyonda görüşüldü. Konfederasyon ve sendikamızın da bulunduğu  Sendika başkanları katılmış mecliste Konfederasyon Başkanlarımız ve Sendikamız Başkanları konuşma gerçekleştirdiler. Konuyu bu hukuksuzluğu haksızlığı ülkemizde sendikacılığı anlattılar bizlere üye olan çalışma arkadaşlarımızın iradelerine ipotek koyulamayacağını tekrar tekrar dile getirdiler. Müsterih olun bu hukuksuzluk kanunlaşmayacaktır. Kanunlaşmış olsa 2023 yılında uygulanma ihtimali olmayacaktır.  Onlar memuru sefalete sürükleyip sadece aylık  150 TL  teklif ederken biz size Seyyanen Zam, herkese 3600 Ek Gösterge, YHS kaldırılması, Tayin Nakil Hakkımız ve bize yaklaşık aylık 2.500 TL katkı sağlayacak Yükseköğretim Tazminatını teklif ediyoruz. Değerli arkadaşlarım Sendikanıza haklarınıza sahip çıkın, günü bile kurtarmayacak ve geleceğimizi karartacak bu algılara inanmayın, inançlarınızdan, inandıklarınızdan, davanızdan, haklarınızdan vazgeçmeyin. Size söz veriyoruz biz bu işi çözeceğiz. BİZ BAŞARANA KADAR PES ETMEYENLERDENİZ…

     Öncelikle bir hafta boyunca etkisiz sendika yasalaşmayan netleşmeyen hukuksuz bu kararı fırsat bilerek haklarımızla ilgili çalışma yapmak ve yaptıklarını anlatarak üyelik yapmak yerine ilkesiz sendikacılığını ortaya koyarak üyelerimizi parayla satın alacağı gafleti düşmüş çalışma arkadaşlarımız gerekli cevabı vermiştir. Bu konuda dik duruş sergileyen her daim yanımızda olanlara teşekkür ederiz zor günlerde yanımızda olanlara selam olsun… ÜNİPERSEN üyesi olmak dik duruş samimiyet, hakkın yanında olmak, çalışma arkadaşlarının yanında olmaktır.

      Etkisiz sendikalar bu dertlere düşünce bizde çalışma arkadaşlarımıza bu algıyı bu yanlışı hukuksuzluğu alanda anlatmakla zamanımızı geçirmek durumunda kaldık.

         Şimdi tekrar ayağa kalkma zamanıdır bu olaylar bizi daha güçlendirir bizi daha da hırslandırır. %1 olduğu gibi yine güçlü şekilde yola devam edecek Üniversite Çalışanlarının Güçlü Temsilci olamaya devam edeceğiz. Biz başladığımız işi bitirmeden mücadelemiz bitmez.

        TAYİN NAKİL Hakkımız için tekrar yollara revan oluyoruz. GYS ve UDS Merkezi yapılması ve 2023 yılında yapılması için taleplerimizi ziyaretlerimize başlıyoruz. Yükseköğretim Tazminatı Davamız son aşamaya gelmek üzere inşallah oradan da aylık 150 TL’ye bizi mahkum etmeye çalışanlara en güzel cevabı verecek Tüm Üniversite çalışanlarına aylık 2.500 TL kazanım sağlayacağız. Lojman davamızı bu hafta açıyoruz MEB’de diğer kurumlarda olduğu gibi Üniversitelerde de Akademik personel ve İdari Personel sayısına orantılı şekilde lojmanların dağıtımını inşallah sağlayacağız.

         Tüm bu sorunların çözümünü siyasi öğretmen sendikaları 20 yıldır yapmadı bundan sonrada yapamaz emin olun. O yüzden çalışma arkadaşlarımızı yalnız sahipsiz bırakmayacak  başladığımız işi bitirmeden mücadelemizi bitirmeyeceğiz… Bizi takipte kalın…

bottom of page